[Home Page]

Nastal čas změn...

Naši hokejisté již nejsou zlatí, zima, ač nerada, předává svoji vládu jaru, do čela Českého úřadu zeměměřického a katastrálního přichází dosavadní místopředseda (str. 15), všem se nám letos mění telefonní čísla a nastává tedy potřeba vydání dalšího Katalogu geodetických firem (str. 19). Právě příprava katalogu způsobila, že i toto číslo časopisu bylo (ale už opravdu naposledy) rozesíláno i těm, kteří si doposud časopis ještě nepředplatili.

Změny by však měly nastat i v názvosloví pro GIS (str. 4), o změnách přístupu k měření pojednává i příspěvek o nasazení robotizované totální stanice (str. 8). Nastalým změnám po nasazení ISKN se přizpůsobují i geodetické a geoinformační produkty (str. 14). Jistě vám neuniknou i velké změny na geodetickém »moravském poli« (str. 27) a změna v získávání úředního oprávnění pro zeměměřiče (str. 23). Změnit chybu úředníků z 19. století v zápisu dědictví pozemků se pokouší naše Vševědna (str. 32).

Neskromně bych si přál ještě další změny. Třeba aby lidé nebyli sobečtí a více mysleli na druhé. Aby k běžným starostem přibrali ještě starost o hladovějící v Afghánistánu, o účast paralympioniků na OH, starost o třídění odpadů nebo o hrad Velhartice na Šumavě (str. 17). Bylo by krásné změnit lidskou lhostejnost na zájem...

R. Petr

vyvěšeno: 4.března 2002


Z časopisu Zeměměřič č. 3/2002
[Server] [Pošta]