[Home Page]

Jak bylo?

Období před dovolenými většinou bývá velmi náročné. Musí se stihnout všechna práce, ale dny jsou jakoby kratší, ač je tomu v tomto období z astronomického hlediska přesně opačně. A to ještě do toho přijdou tropická vedra a mnohé pohltí i fotbal. Hrůza hrůz.

Takže se nemůžeme divit, že když již měly chodit korektury prezentací v katalogu, někteří se teprve pokoušeli do katalogu přihlásit. Když už jsme měli pracovat na Zeměměřiči, ještě jsme dodělávali náš nový časopis Geoinformace. Když už mělo jít toto číslo Zeměměřiče do tiskárny, teprve se vyjasňovala inzerce (str. 2). Když už jsme měli být dávno z práce doma, tak jsme ještě seděli u počítače.

Už se ale také mohlo nějakou dobu diskutovat v internetové konferenci (str. 28) o nové možnosti »komory ze zákona« a nebo jsme se mohli poučit pro zářijové zkoušky odborné způsobilosti.

Na druhé straně již má aplikace dálkový přístup do KN konečně varování o výši ceny, respektive úhrady za vygenerovanou sestavu. K uživatelům DP také proudí aktuální informace o problémech s DP (str. IV). Konečně se snad také někdo vážně zabývá užíváním kulatého razítka úředníků pro komerční účely (str. 9 - 11). Konečně také došlo na příspěvky, které i déle než rok čekaly na zařazení a přitom vstřícnost vůči zákazníkům by rozhodně neměla být nikdy přežitkem (str. 32). Radost vás snad nemine ani s mapami ze ZÚ (str. 18 - 20 a II).

Pěkné léto, vážení čtenáři, neuvařte se a nepromokněte.

R. Petr

vyvěšeno: 8. července 2002


Z časopisu Zeměměřič č. 6+7/2002
[Server] [Pošta]