[Home Page]

Musím se k tomu vrátit

Organizátoři 14. kartografické konference si moc přáli, aby se 11. září zapsalo do paměti lidí jako den zahájení konference. Žel tomu bylo jinak a mnozí účastníci konference se zatajeným dechem sledovali ve svých hotelích skutečný thriller z Ameriky až do pozdní noci. Začala válka.

Války v historii lidstva vznikaly z mnoha příčin. Většinou někdo chtěl získat něco někoho jiného. Jindy naopak někdo něco měl a chtěl to dát jiným. Ať už to byla ideologie nebo víra, výrobky, investice, kultura nebo životní styl. K prosazení svých zájmů si vydržoval mimo své území svoji armádu, případně finančně podporoval různá hnutí.

Západní civilizace si vybrala krutou daň za expanzi svých civilizačních hodnot do světa. Byla zasažena vojenská a ekonomická arogance USA a my se nepídíme, kde se vzala taková nenávist, proč dochází k teroristickým útokům. Rovnou trestáme. Nehledáme chyby a příčiny u sebe, ale vidíme je jen u jiných. Jsme opravdu vyspělá civilizace?

Potřebujeme na důležité posty osobnosti, které budou mít odpovědnost k celku, které dokáží vidět svět a život v souvislostech, které jsou opravdovou naší elitou, ať už budou sedět v Bílém domě, na Hradčanech nebo v Kobylisích. R. Petr - odsuzující terorismus

R. Petr - odsuzující terorismus

vyvěšeno: 8.říjen 2001


Z časopisu Zeměměřič č. 10/2001
[Server] [Pošta]