[Home Page]

Chybí dvě miliardy...

…v našem školství, a tak jsme se snažili vybírat do posledního letošního čísla příspěvky, které ke školství mají nějaký vztah.

Naleznete zde rozhovor s vysokoškolským učitelem, který "dává SW zdarma". Jiný pedagog neúnavně bojuje za náš katastr . Západočeská univerzita pořádala zdařilou Kartografickou konferenci, kde vystoupilo mnoho učitelů a doktorandů. Další doktorand popisuje zeměměřictví za "Velikou louží". V čísle se vracíme i k oslavě 50. výročí naší průmyslovky, ke 100. výročí narození profesora Buchara, ale zveme i na vysokou báňskou na GIS Ostrava 2002. Ve výčtu bych mohl pokračovat třeba tím, že chystáme dotisk knihy 250 století zeměměřictví od docenta Hánka, nebo že nám seriál o našem oboru ve filatelii píše jiný vysokoškolský pedagog.

V této záplavě školství by však neměly zapadnout neškolské příspěvky jako třeba referát od ing. Vjačky, který došel k poznání, že náš katastr se musí dělat jinak. K celoživotnímu profesnímu doškolování - CPD se vztahuje naše nabídka ročního předplatného zdarma.

Čeká nás konec roku a finišování, které jej často provází. Ale budou i vánoční svátky, které vám přejeme prožít v klidu a pohodě. Jistě jste byli celí rok hodní a dostanete spoustu dárků od Ježíška. Ostatně to je také bytost, od které máme co učit se, učit se, učit se... dudlajdá,

Radek PETR

vyvěšeno: 3.prosinec 2001


Z časopisu Zeměměřič č. 12/2001
[Server] [Pošta]