[pošta]             Šumavské obrázky - obrázky pro duši


Výstava fotografií Miroslava Zámečníka
státní hrad Rabí (květen - září)
předplatitelé našeho časopisu Zeměměřič mají po dobu trvání výstavy 30% slevu na vstupném do hradu (při předložení našeho časopisu s jejich adresou)


Miroslav Zámečník
18. 9. 1953 v Táboře
Pětadvacet let se věnuje barevné fotografii a diapozitivu, diafonu a audiovizi, která je nyní jeho hlavní, leč neprofesionální doménou.

Staleté tkvění dubů,mlčící vody, baladické úvozy polních cest, chalupy klečící v zemi, vůně tajemných šumavských slatí,hluboké lesy vysoké dálky, modravé obzory, rozhovory se stromy, tiché plynutí, okouzleni povrchem, nitrem i hloubkou - to jsou zdroje inspirace jeho nynější lyrické tvorby.
Toulá se jihem a fotografuje krajinu v náladách, které jsou pro tento kraj typické.Zachycuje prchavé a bohužel i mizející krásy opuštěných koutů a hledá krajinu starých šumavských básníků a spisovatelů.
Nad jeho komorními lyrickými obrázky si možná vzpomeneme na slova Josefa Váchala: "Krajina jeví se nám takovou, jakými jsme sami; shledáváme v ní to, co do ní odjinud jsme přinesli".

Hrad Rabí hledá pro tuto výstavu sponzory (cca 2000Kč, asi 50 tisíc návštěvníků za sezónu, možnost prodeje vašich výrobků - např. map).
Informace: kastelán M. Novák tel.: 0187/96 235

Informace o hradu a jeho historii lze též nalézt na stránkách:

  • http://www.skodaexport.cz/castles/texty/0133.htm
  • http://www.retour.cz/mesta/rabi/hrad.htm


    Z časopisu
    Zeměměřič č. 5+6/98         [obor]     [Server]