[pošta]             Novinky na Internetu


   

Lokalizujte si své sídlo Jistě jste si všimli na obálce tohoto čísla internetovské adresy na novou budovu zeměměřických a kat. úřadů http://mapy.atlas.cz/mapa/cuzk. Sídlo své firmy, vaše bydliště, nebo lokalizaci zakázky můžete provést i vy sami díky příjemné službě na serveru http://mapy.atlas.cz.
Geodézie ČS vám umožňuje na své WWW stránky umístit odkaz na značku v mapě použitím HTML kódu, který si vložíte do své internetovské stránky. Díky zadanému SmartName můžete mapu se značkou zobrazit zadáním URL do vašeho internetového prohlížeče (nebo toto URL můžete posílat e-mailem, uvádět na vizitky, dopisní papíry apod.). Chystáme propojení s databází geodetických firem na Web Zeměměřiči, které umožní okamžitou lokalizaci vaší firmy. Doporučujeme všem firmám vytvořit si SmartName na svoji firmu a poslat nám její znění na speciální adresu na našem WWW. (zs)

Majitele telefonní stanice podle čísla?
Na adrese www.infoline.cz se objevila služba, která umožňuje vyhledat majitele firemních telefonních stanic reverzně – tedy pouze podle čísla najít subjekt a jeho adresu. Dokonce ani není pro hledání povinné zadat předvolbu uzlového telefonního obvodu (UTO). Snadno si tak můžete zjistit, kdo má v jiném městě stejné telefonní číslo jako vy, pokud někdo takový existuje (a bude to podnikatelský subjekt). Je to úžasná služba. Určitě se i Vám někdy stalo, že jste si rychle poznačili telefonní číslo a po čase si marně lámali hlavu, komu to číslo patří. Na našich www.zememeric.cz nabízíme vstupní adresu.
Podobnou službu, ale bez reverzního vyhledávání jsme nalezli i na telecomu. Na našem internetu naleznete odkazy na oba servery. V ikonách tip Zeměměřiče (jsou vedle loga Zeměměřič na homepage) necháváme pouze odkaz na infoline (viz obr.).
Zdroj: www.detektiv.cz/cl/t_167.html (lp)

   
   


Z časopisu Zeměměřič č. 8+9/99         [Internet]     [Server]