[Home Page]

Jeskynní muž z Intergraphu

Praha, 16.1.2004: Proč se svět dělí na ženy a kretény a co s tím můžeme dělat?, tak nějak by šlo charakterizovat poselství divadelního představení Caveman (Jeskynní muž), jímž společnost Intergraph ČR chtěla poděkovat svým partnerům a zákazníkům za spolupráci v roce 2003.

Tato komedie Roba Beckera o vztazích mužů a žen a rozdílech mezi nimi způsobila, že v roce 1996 starosta New Yorku Rudolph Giulliani přejmenoval West 44th Street na „Caveman Way“ (ulice Jeskynního muže) a dokonce vyhlásil 18. červenec 1996 jako Den jeskynního muže. „Muži jsou lovci a dokážou se soustředit pouze na jednu věc - kořist, avšak ženám - sběračkám - dal pravěk schopnost vnímat celé řady vzájemně nesouvisejících podnětů současně, a proto dokáží zároveň sledovat televizi, vařit, telefonovat, čistit si nehty, myslet na nové šaty, uklízet koupelnu a úkolovat své lovce´. Dědictví z dávnověku je tak zdrojem častých nedorozumění i dnes… „

Dvě hodiny hurónského smíchu nadělil svým divákům vynikající Jaroslav Dušek, doprovázený hudebníkem na intuitivní nástroje Alanem Vitoušem. Jevištěm byla úzká lávka uprostřed sálu – jakási hranice dvou světů. Herec dodává "Chtěl jsem, aby na jedné straně seděli muži, na druhé ženy, celé představení si hleděli do tváří a ještě lépe se poznali". Firemní představení by takové rozdělení lehce umožnilo, ale pořádající agentuře se takto direktivně dělit páry nejspíš nechtělo. Složení publika, kde se všichni „tak nějak“ navzájem znali, možná nedovolovalo stejně bezprostřední reakce diváků jako v anonymním prostředí běžného představení. Těžko odhadnout, kolik bylo ve hře improvizace a jak přesně se J. Dušek držel textu, ale byl to skvělý úvod roku s Intergraphem.

Ředitel ing. Josef Havaš poděkoval divákům za spolupráci v roce 2003, připomenul společné úspěchy, které předsouvají českou pobočku o 44 % před celou korporaci a Jaroslavu Duškovi předal jako poděkování překrásný globus a dárkový koš. Toto představení i řešení od Intergraphu jsou inspirativní s okamžitou možností aplikovat v praxi.

Radek PETR

vyvěšeno: 16.01.2004
poslední aktualizace: 13.04.2004
ID článku: 1010


Z časopisu Zeměměřič č. 04-04
[Server] GISZ domova [Pošta]