[Home Page]

ATchJET hodnotil nejlepší publikace o cestovním ruchu za rok 2003

PRAHA (28.1.2004) - Patrně většina čtenářů neví, co to je ATchJET. To je asociace novinářů , publicistů, fotografů a rozhlasových pracovníkům, kteří píší, fotografují a natáčejí události spojené s cestovním ruchem.Členové této organizace od roku 1998 každoročně na své výroční schůzi hlasují o nejlepších publikacích roku v kategorii průvodců, kartografických děl a regionálních průvodců.
Hodnocení je jednoduché. Každý účastník ankety volí nejlepší titul ze tří kategorií, kde má na výběr sedm titulů, které už v předkole nominovala komise z nepřeberného množství titulů publikací, jež vyšly v roce 2003.
ATchJET tentokrát v kategorii kartografických děl ocenil Zeměpisný atlas světa z kartografické dílny SHOCart, který byl slavnostně pokřtěn koncem září 2003 v Karlových Varech. Na dalších místech se umístily mapy Tisícovky vytvořené kartografy ze SHOCARTu v měřítku 1: 850 000, dále Atlas Střední Čechy – Praha z vydavatelství Žaket v měřítku 1:20 000, Velký atlas rybářských revírů z Geodezie ČS v měřítku 1:200 000 a mapa Novoborsko v měřítku 1:25 000 Geodézie On Line. Pozornosti novinářů neušla ani mapa Kokořínsko v měřítku 1:25 000 z dílny ROSY Mělník a mapa Jizerské hory – Krkonoše – Západ v měřítku 1:50 000 od SHOCARTu.
V kategorii průvodců dostala nejvíce hlasů výpravná publikace z vydavatelství Baset Šumava. Na dalších místech se umístily tituly Národní parky z vydavatelství Olympia Praha a 666 přírodních krás z Kartografie Praha. Někteří novináři ocenili i kvality dalších průvodců jako jsou Český atlas – Západní Čechy vydaný vydavatelstvím Freytag & Berndt, dále Průvodce po Čechách, Moravě a Slezsku „Žďárské vrchy“ vydaný tvůrčí dílnou Soukup & David, Průvodce po českých vysokých vrcholcích známý pod názvem Tisícovky, který vydala stejnojmenná společnost a zajímavý titul S dětmi Křížem krážem po Čechách vydaný Fragmentem.
V kategorii regionálních publikací získal nejvíce hlasů titul Pojizeří a na dalších místech se umístily nápadité publikace České Budějovice křížem krážem, soubor prospektů Jižní Morava. Pozornost novinářů si vysloužily i další publikace jako například soubor prospektů Hranice na Moravě, Ostrava, soubor prospektů z Brna a kolekce prospektů o Libereckém regionu.
Akce novinářské asociace 3 x 7 turistických publikací roku 2003 mimo jiné upozorňuje na zajímavé komerční i propagační tituly z oblasti cestovního ruchu nedávno vydané v České republice.
Výsledky soutěže a první tři nejlepší publikace z každé kategorie budou vystaveny v únoru ve vitríně v prodejně Kiwi v Jugmannově ulici v Praze 1.
Autor je členem novinářského klubu AtchJet

Petr Skála

vyvěšeno: 29.01.2004
poslední aktualizace: 13.04.2004
ID článku: 1019

Tento příspěvek zde zveřejnil přispěvovatel Petr Skála a nemusí vyjadřovat názory a stanoviska redakce


Z časopisu Zeměměřič č. 04-04
[Server]
Kartografie
Různé Z domova
[Pošta]