[Home Page]

Ing. Ivan Pešl z Opavy zemřel

Ing. Ivan Pešl Se zármutkem oznamujeme kolegům, přátelům, známým a veřejnosti, že dne 19. února 2004, ve věku nedožitých 60-ti let, náhle a tiše ukončil svou životní pouť Ing. Ivan Pešl, ředitel ZKI v Opavě.

Rodák z hornatého Valašska, měl hory rád po celý život, a vždy se k nim ve volných chvílích vracel. V létě jako horolezec, v zimě na běžkách. I jeho poslední pohled patřil horám. Při tůře na běžkách v Orlických horách, ve společnosti přátel, náhle, tiše a bez varování přestalo bít jeho srdce, a přes okamžitou pomoc přátel, a v krátké době i lékaře horské služby, se je nepodařilo oživit.

Byl respektován jako uznávaný odborník na pozemkový katastr. Často o této problematice publikoval odborné články v našem i zahraničním tisku, ceněná je jeho přednášková činnost v různých institucích doma i aktivity na mezinárodní úrovni.

Sportovec tělem i duší, skoro nikdy nestonal, proto z počátku nikdo z jeho přátel a kolegů nechtěl neblahé zprávě o náhlém skonu jejich ředitele, a především váženého kolegy a přítele, ani uvěřit.

Poslední rozloučení je v pátek 27. února 2004 v 11 hodin ve smuteční síni na Městském hřbitově v Opavě.

Zarmoucená rodina, kolegové a přátelé

vyvěšeno: 26.02.2004
poslední aktualizace: 13.04.2004
ID článku: 1042


Z časopisu Zeměměřič č. 04-04
[Server] RůznéČSGK [Pošta]