[Home Page]

Prezentační dny geodetické techniky

V Praze na ČVUT, Stavební fakultě (Thákurova, Praha 6) proběhnou 30.-31. března jarní prezentační dny geodetické techniky. Návštěvníkům budou představeny novinky od všech předních světových výrobců geodetické a GPS techniky.

Firma Sokkia, s.r.o. bude na svém stánku prezentovat bez-hranolové totální stanice využívající technologii „Red-tech“, která umožňuje měření bez hranolu do 350m. Konkrétně totální stanice z řady 30R a 030R3. Sleva 10% na všechny typy bez-hranolových totálních totálních stanic bude u příležitosti výstavy prodloužena do 10.4.2004.
Zástupce firmy SOKKIA BV Holandsko též předvede 2F GPS, a to i formou praktického měření před budovou ČVUT, stavební fakulty.

Firma GEFOS, a.s. vám, především, představí v české premiéře dvě nejvýznamnější novinky firmy LEICA Geosystems pro letošní rok: Úplně novou generaci profesionálních totálních stanic a úplně novou generaci geodetického GPS – Sytém 1200. Shodné označení „1200“ vyjadřuje v oblasti geodetických přístrojů dosud nevídanou kompatibilitu mezi těmito oběma na první pohled rozdílnými měřickými systémy. Na vlastní oči uvidíte ještě rychlejší a robustnější měření automatizovaného provedení, ještě větší dosah varianty s možností měření délek i bez hranolu, novou svítící klávesnici, nový displej s grafikou, novou databázi, nový komunikační a vyhodnocovací software, ještě neúnavnější baterie, paměťové karty s ještě vyšší kapacitou nebo třeba dálkový ovladač one-man-systému obsluhy totální stanice totožný s terminálem GPS.
Osvědčené typové řady TPS400 a TPS700 zůstávají v nabídce i nadále.
Dále se vyvíjí firmware digitálních nivelačních přístrojů DNA03 a DNA10. Od nynějška je možno vyrovnávat nivelační pořady přímo v přístroji.
Poskytnou vám i aktuální informace o nových laserových skenerech, novinkách v oblasti mobilních souřadnicových průmyslových měřických systémů a v neposlední řadě i o novinkách na poli ručních laserových dálkoměrů DISTO.

Ze společnosti GEUS, s.r.o., nám Igor Nováček sdělil: "Na akci jsme představili nové typy radiostanic Motorola - v pásmu pro volný čas to byly radiostanice T5412 a T5522 a v profesionálním pásmu radiostanice CP040. Dále jsme kromě programu GeusNET a připravované nové verze Geusu prezentovali rozšířenou nabídku pracovního oblečení a pracovní obuvi.
Prezentační dny jsou jarní předváděcí akcí pro region Čech. Jak se u této tradiční akce jeví její "výtežnost"?
Akci považuji za standardní, vycházející z faktu, že zájem veřejnosti a návštěvnost každým rokem klesá. Krom většího počtu studentů si na akci přesto našlo cestu i několik vážnějších zájemců o nákup nové geodetické techniky a software.

Společná výstava dovozců a prodejců geodetické techniky splnila očekávání společnosti GEODIS BRNO, s.r.o. a přitáhla zájem geodetů i studentů. Krom nové GPS+ aparatury GB-1000 s jednoduchým integrovaným kontrolérem vzbuzovaly pozornost především dvě nové řady totálních stanic Topcon. Přístroje řady GTS-720 jsou vybavené operačním systémem Windows CE a znamenají v porovnání s dříve používaným systémem DOS obrovský skok vpřed. Poskytují veškeré výhody uživatelského rozhraní kapesních počítačů, jako jsou dotykový displej, možnost rozšiřování programového vybavení a používání různých datových rozhraní. Aplikační program těchto totálních stanic je postaven na základě univerzálního programového balíku TopSURV a kromě vynikající grafiky podporují velké množství užitečných geodetických úloh umožňujících přímo v terénu zvládnout prakticky libovolnou situaci.
Dále zde byla předvedena nová řada totálních stanic GPT-3000 s pulsním bezhranolovým dálkoměrem s prodlouženým dosahem a s velice úzkým měřícím paprskem. "Kromě těchto novinek očekáváme již v blízké budoucnosti doplnění nabídky firmy Topcon o třetí novou řadu totálních stanic, která v sobě spojí výhody operačního systému Windows CE a nového bezhranolového dálkoměru" řekl ing. Karel Trutnovský z GEODISU.

redakce

vyvěšeno: 09.03.2004
poslední aktualizace: 04.05.2004
ID článku: 1080
další informace: www.zememeric.cz/04-01+02/prezentacny_dny/prezentacny_dny.pdf


Z časopisu Zeměměřič č. 04-05
[Server]
Geodézie
GIS GPS
DPZ Fotogrammetrie
[Pošta]