[Home Page]

10 ročníků časopisu Zeměměřič na CD-ROMu již počátkem prosince

Redakce časopisu Zeměměřič připravila pro své čtenáře a inzerenty digitální podobu všech za 10 let vyšlých časopisů Zeměměřič od legendárního »nultého« čísla Zeměměřiče, které připravil ještě náš první šéfredaktor ing. Jiří Kanis doma v obývacím pokoji a které vyšlo 24. února 1994, až po číslo 12/03, které vyjde 2. prosince 2003 a završí tak 10. ročník časopisu.

Distribuce tohoto CD-ROM začne logicky až počátkem prosince, kdy vyjde poslední číslo, ale objednávky přijímá redakce již nyní.

Desetiletí, i když nezačíná hned po listopadové revoluci, zahrnuje období, kdy se měnily dějiny zeměměřictví v naší zemi. Většina zeměměřických firem slavila 10. výročí svého založení teprve nedávno a časopis pochopitelně musí mít oproti nim ve svém jubileu drobné zpoždění. Jen přechod zeměměřičů k podnikání umožnil vznik oborového časopisu, který není finančně závislý na státu (a nikdy žádné dotace nepobíral).

Udělejte si radost a »nadělte si pod stromeček« kolekci kompletních 10 ročníků časopisu Zeměměřič v digitální podobě uložených ve formátu PDF. Málokdo z vás má všech 83 čísel ještě pohromadě. Málokdo má i zmíněné legendární »nulté« číslo z jehož deseti stran obsahu zde otiskujeme pro připomenutí celých 30 %, kde je zastoupena obálka, textová stránka a inzerát. Některá čísla se vlivem různých havárií disků v digitální podobě ani nezachovala a musela být nyní znovu digitalizována.

Věříme, že jubilejní CD-ROM 10 ročníků časopisu Zeměměřič bude krásnou oslavou a připomenutím tohoto pro oborový časopis úctyhodného výročí. Symbolická cena 244 Kč nepokrývá ani výrobní náklady.

(red)

vyvěšeno: 18.03.2004
ID článku: 1163


Z časopisu Zeměměřič č. 03-11
[Server] RůznéPřečtěte si [Pošta]