[Home Page]

InnovMetric Software Inc. a GEODIS BRNO, s.r.o., spojují své síly

InnovMetric Software Inc. a GEODIS BRNO, s.r.o., spojují své síly, aby na českém a slovenském trhu nabídli plně integrované komplexní řešení pro zpracování 3D-bodových mračen bodů získaných technologií laserového skenování.

16. 3. 2004 - Kanadská společnost InnovMetric Software Inc. sídlící v Quebec City a přední česká společnost GEODIS BRNO, s.r.o., oznámili, že uzavřeli smlouvu o obchodním zastoupení. GEODIS BRNO se tak stal distributorem softwaru PolyWorks‚ v oblasti geodézie, dokumentace staveb a památek pro Českou republiku a Slovensko. Kombinace Polyworks spolu se špičkovými 3D skenery RIEGL nabízí ucelené robustní řešení pro přesné 3D modelování a zaměřování rozsáhlých objektů. Toto revoluční řešení přinese českým a slovenským geodetům, projektantům a památkářům zcela nové možnosti dokumentace a výrazně tak sníží jejich náklady na pořizování a zpracování rozsáhlých 3D prostorových dat. Software PolyWorks dále přináší zcela nové funkce pro spojování rozsáhlých mračen bodů bez použití vlícovacích bodů a automatickou 3D vektorizaci objektů.

GEODIS BRNO, s.r.o., je přední česká společnost působící v oblasti geodézie a fotogrammetrie. Současně je GEODIS BRNO již 14 let exkluzivním distributorem geodetické, GPS, laserové a řídící techniky TOPCON pro ČR a SR a nyní se ujímá i distribuce 3D laserových systémů společnosti RIEGL rovněž na exkluzivní bázi. "Distribuční smlouva se společností InnovMetric Software nám umožní nabídnout našim zákazníkům nejlepší softwarové řešení na trhu, které jako jediné dokáže zpracovávat mračno o velikosti až 100 milionů bodů. Díky tomu lze zpracovávat opravdu rozsáhlé skenované scény nebo budovy" říká Jan Sirotek ze společnosti GEODIS BRNO. "Možnost kombinace softwaru PolyWorks s různými druhy skenerů umožňuje našim zákazníkům využít ve stejném projektu data z jejich současného skeneru v kombinaci s daty nového skeneru RIEGL LMS Z-420i."

"Jsme potěšeni a velmi si vážíme toho, že se GEODIS BRNO stal naším partnerem", řekl Marc Soucy, prezident společnosti InnovMetric. "GEODIS BRNO je na trhu velmi dobře zavedenou společností a má dobré jméno jak v České republice tak na Slovensku. Díky své dynamičnosti a profesionalitě se jí podařilo získat široký okruh spokojených zákazníků. Tato distribuční smlouva dává InnovMetricu skvělou příležitost, jak rozšířit své pole působnosti v oblasti geodézie na těchto trzích."

Společnost InnovMetric Software Inc. byla založena v roce 1994 a trvale sídlí v Quebec City v Kanadě. Je původním autorem softwarového řešení PolyWorks‚ které je určeno pro zpracování 3D mračen bodů a následné 3D modelování. Software byl původně určen pro oblast průmyslové výroby. Robustnost a přesnost tohoto softwaru přinesla PolyWorksu první místo v mnohých high-tech odvětvích jako je automobilový průmysl nebo kosmický výzkum.

Od roku 2000 začal InnovMetric úzce spolupracovat s geodetickými firmami a výrobci 3D laserových skenerů určených pro dlouhé vzdálenosti a využívat jejich zkušeností se zpracováním rozsáhlých mračen bodů. Dnes používají geodeti, projektanti a další inženýři PolyWorks ve své každodenní práci při spojování jednotlivých skenů, jejich transformaci do souřadnicových systémů, vyhodnocování 3D vektorových modelů a vizualizaci dokumentovaných objektů. PolyWorks jim umožňuje dosáhnout maximálně přesných výsledků a převést výsledky do běžně používaných CAD řešení jako je AutoCAD® a MicroStation®.

V roce 2004 se licence PolyWorksu využívají ve více jak 30 zemích. K našim zákazníkům patří přední světoví výrobci automobilů, britská agentura pro životní prostředí, NASA, Ministerstvo dopravy státu Mississippi a mnoho dalších institucí a společností, které považují PolyWorks za nejvíce komplexní, robustní a přesné řešení v oblasti zpracování 3D mračen bodů na světovém trhu.

Jan Sirotek,
obchodně technický manažer,
Geodis Brno, s.r.o.

vyvěšeno: 13.04.2004
poslední aktualizace: 14.04.2004
ID článku: 1274


Z časopisu Zeměměřič č. 04-04
[Server]
Geodézie
DPZ Fotogrammetrie
Různé Z domova
[Pošta]