[Home Page]

Aprílová ostuda

První duben 2002 jsem prožil s rodinou na horách. Před svým odjezdem jsem si naprogramoval v počítači rozesílaní aprílových eSeMeSek přátelům a známým. V jistou dobu pak poslal můj počítač přes brány jednotlivých operátorů text: "ahoj, uz hodinu te pozoruji a mam z tebe legraci. Ty me ale urcite nenajdes, jsem dobre ukryty. Radek" Po hodině měla každému adresátovi přijít další SMS: "April, jsem v Krusnych horach. SMS Ti poslal muj robot v Praze."

Uznávám, že moc duchaplný text to nebyl, ale odhadl jsem, že některým přátelům to bude přinejmenším podezřelé a alespoň se rozhlédnou kolem sebe. Navíc, zkuste vymyslet pro 60 lidí stejně chytrý aprílový žert... Činnost robota jsem si monitoroval kontrolními SMS v určitý čas na můj mobil. Vše probíhalo celý dlouhý velikonoční víkend podle plánu. Jen poslední závěrečná kontrola na velikonoční pondělí 1. 4. neprošla. Zajel jsem se tedy již dost pozdě večer podívat do redakce v doprovodu své manželky, která byla zvědavá na ten zázrak, co způsobil záplavu SMS od našich kamarádů (např. "jsem na Hrade, nevidim te, ale musis byt na vezi katedraly").

Na monitoru mého PC byla chybová hláška a po jejím odklepnutí program Kubík dále pokračoval v rozesílání, zatímco já pátral po příčině problému. Vše způsobila aktualizace antivirového programu (zapomněl jsem, že je aktivní ve všední den) a došlo k vypršení časového limitu pro načtení stránky operátora.

Podíval jsem se i do historie odeslaných SMS a začal doslova řičet smíchy. Udivené manželce jsem se slzami v očích popisoval, že některé SMS "Uz hodinu te pozoruji..." se rozeslaly až nyní ve 22:34 hod. Představil jsem si, jak jeden z těchto "pozdních" adresátů - Milan Talich z VÚGTK - je již v pyžamu a dívá se doma pod postel i do skříně v ložnici a ptá se manželky: "Jsme tu sami? Dostal jsem moc zajímavou SMS od redaktora Zeměměřiče, že nás už hodinu pozoruje v ložnici, nechceš mi k tomu něco říci?"

Program Kubík SMS DreamCom využívám i na vážnější věci, třeba komunikaci s inzerenty. Myslím si, že by tato aplikace ušetřila i katastrálním úřadům peníze za odesílání korespondenčních lístků vyzývajících k vyzvednutí rozhodnutí, ale jistě vymyslíte řadu vlastního využití. Hodně veselých příhod z eSeMeSkování vám přeje

Radek PETR

vyvěšeno: 13.04.2004
poslední aktualizace: 14.04.2004
ID článku: 1276


Z časopisu Zeměměřič č. 04-04
[Server] SoftwareRůzné [Pošta]