[Home Page]

Kubík SMS DreamCom

Nejznámější český program pro zasílání SMS zpráv je určen všem, kteří si chtějí tuto činnost usnadnit, zautomatizovat nebo snížit náklady na odeslání zprávy.

Kubík odesílá textové zprávy prostřednictvím webových sms bran. Na všechny tři české operátory je možné odesílat zcela zdarma. Lze také využít placených sms bran mobilních operátorů nebo dalších firem jako je např. sms.cz, mobilem.cz apod. Další možností je odesílání prostřednictvím připojeného mobilního telefonu, GSM modulu nebo GSM brány.

Jednotlivé funkční oblasti programu jsou rozděleny do pěti záložek: Nová zpráva, Fronta, Historie, Přijaté zprávy a Adresář.

Kubík SMS DreamCom

Nová zpráva

Na této záložce se nachází editor zpráv s integrovaným adresářem (na obrázku vlevo), náhledem fronty (vpravo) a oknem událostí (dole).

Fronta

Fronta obsahuje seznam zpráv čekajících na odeslání.

Historie

V historii se nachází v minulosti odeslané zprávy. Je možné mezi nimi vyhledávat, třídit, upravovat je apod.

Přijaté zprávy

Do seznamu přijatých zpráv se řadí zprávy, které dorazily na mobilní telefon připojený k počítači. Je také možné načíst přijaté zprávy z paměti, popř. SIM karty mobilního telefonu. Kubík pak slouží jako archivační program přijatých SMS.

Adresář

K práci s kontakty je určen adresář. Kontakty lze zadat ručně nebo automaticky prostřednictvím importu (např. z MS Outlooku nebo mobilního telefonu).

Odeslání zprávy

Samotné odesílání je velmi jednoduché. Do políčka Komu se zapíše telefonní číslo příjemce (brána, přes kterou se bude odesílat se nastaví automaticky), napíše se text zprávy a klikne na tlačítko POSLAT. Poté se zpráva zařadí do fronty a čeká na odeslání (dokud na ni nepřijde řada nebo se uživatel nepřipojí k internetu). Po úspěšném odeslání je zpráva přesunuta do historie.

Odesílat je možné nejenom sms zprávy, ale i klasické emaily nebo obrázky a melodie. Program obsahuje velkou databázi obrázků i melodií a integrovaný editor obrázků.

Určeno firmám

Kubík SMS DreamCom lze velmi snadno napojit na firemní informační systém, či jinak použít ve firemním prostředí. Základní funkcí je odesílání prostřednictvím parametrů příkazové řádky. Neocenitelnou funkcí je však odesílání přímo z programu MS Excel, resp. z jakékoliv aplikace podporující technologii OLE.

Závěrem

Kubík SMS DreamCom je funkčně velmi rozsáhlý program a nebylo možné zde popsat všechny jeho vlastnosti a dovednosti. Jeho podrobný popis, a další informace věnující se problematice SMS komunikace, najdete na http://www.dreamcom.cz. Program můžete používat zcela zdarma nebo si objednat plnou verzi za 300 Kč bez reklamního banneru.

Ing. Pavel Kupka

vyvěšeno: 13.04.2004
poslední aktualizace: 01.06.2004
ID článku: 1277
další informace: www.dreamcom.cz


Z časopisu Zeměměřič č. 04-04
[Server]
Software
Různé Zajímavosti
[Pošta]