[Home Page]

Autodesk uvádí na trh řešení pro stavební inženýrství

SAN RAFAEL, Kalifornie, 21. dubna – Autodesk, vedoucí světový dodavatel softwaru pro navrhování a tvorbu digitálního obsahu, oznámil dostupnost nových verzí svých aplikací pro stavební inženýrství a výstavbu Autodesk Land Desktop 2005, Autodesk Civil Design 2005, Autodesk Survey 2005 a Autodesk Raster Design 2005. Tyto produkty v kombinaci s integrovanými funkcemi pro správu dat a se souvisejícími službami pomáhají zákazníkům šetřit čas a peníze vyšší účinností práce a zajištěním přesnosti dat ve všech stádiích životního cyklu projektu – od koncepčního návrhu až po průběžnou údržbu dokončených projektů. Umožňují uživatelům vytvářet, spravovat a sdílet cenná návrhová data.

Autodesk Survey 2005
rozšiřuje funkčnost aplikace Autodesk Land Desktop 2005 o vlastnosti, jež umožňují účinně a cenově výhodně přenášet geometrická data z terénu a do terénu. Tento software komunikuje se standardními nástroji pro sběr dat, zeměměřičskými nástroji a přijímači GPS, z nichž je schopen získávat čáry a kódy naměřené v terénu a následně automaticky vytvářet mapy. Některá nová vylepšení:
• nové rozhraní Intuitive Survey Toolspace pro správu a editaci naměřených bodů;
• nová funkce pro práci se sestavami právních popisů a radiálních pozorování ve formátu LandXML umožňuje optimalizovat pracovní tok;
• funkce aplikace Autodesk Land Desktop 2005, například nové funkce pro sestavy, práci s detaily a vytváření listů AutoCADu 2005, pro úsporu času a peněz.

Autodesk MapGuide 6.5 dále zvyšuje hodnotu digitálních návrhových dat tím, že umožňuje uživatelům distribuovat informace širšímu okruhu příjemců, integrovat větší počet zdrojů a serverů dat CAD a GIS a pomocí vývojových nástrojů vytvářet vlastní aplikace. Autodesk MapGuide nabízí zdokonalenou podporu souborů ve formátech Autodesk Map 3D, AutoCAD DWG a nově i DWF (Design Web Format™), zdokonalený prohlížeč v jazyce Java a dokáže plně využívat vyspělé funkce databáze Oracle 10g. Díky tomu představuje rychlejší, snadnější a flexibilnější řešení pro vytváření dotazů, analýzu a distribuci důležitých informací.

Dostupnost a možnosti nákupu
Aplikace Autodesk Land Desktop 2005, Civil Design 2005, Survey 2005, Raster Design 2005 a Autodesk MapGuide 6.5 jsou celosvětově k dispozici v angličtině. Zákazníci si je mohou koupit prostřednictvím autorizovaných prodejců Autodesku (www.autodesk.cz/reseller). Nejsnazším způsobem, jak si zajistit aktuální návrhářské nástroje Autodesku, je abonentní program Autodesku. Další informace o programu Autodesk Subscription najdete na adrese www.autodesk.cz/subscription.

firemní informace

vyvěšeno: 27.04.2004
ID článku: 1295
další informace:www.autodesk.cz/reseller
www.autodesk.cz/subscription


Z časopisu Zeměměřič č. 04-05
[Server]
Geodézie
GIS Software
[Pošta]