[Home Page]

Nedej zahynouti nám, ni budoucím...

Někdo bouřlivě slavil vstup do Unie, jiný pálil její vlajky a další (jistě plátce DPH) nejspíš pil ze žalu nad sociálnědomokratickou podporou podnikání v podobě 19% sazby DPH pro většinu zeměměřických činností od 1. května. Já se účastnil outdoorového víkendu, který právě v termínu vstupu naší vlasti do EU pořádal litoměřický Geos pro své zaměstnance a členy občanského sdružení Viva Geodesia ve Vysokém nad Jizerou v Krkonoších.
Lepší místo než rozkvetlý kraj zapadlých vlastenců ani nemohl ing. Janovský pro své svěřence vybrat. Uprostřed příjemných lidí, pod křídly ochotníků ze spolku Krakonoš, s péčí vskutku rodinnou a strhujícím panoramatem našich hraničních hor člověku přišla na mysl slova, která se slýchají snad už jen po vyhraném mezistátním hokejovém utkání. Dovolte mi je v tento čas připomenout:
Kde domov můj, kde domov můj? Voda hučí po lučinách, bory šumí po skalinách. V sadě skví se jara květ, zemský ráj to napohled! A to je ta krásná země, země česká, domov můj, země česká, domov můj! Kde domov můj, kde domov můj? Znáte v kraji bohumilém, tiché duše v těle čilém, jasnou mysl, vznik a zdar, a tu sílu vzdoru zmar! To je Čechů slavné plémě, mezi Čechy domov můj, mezi Čechy, domov můj.
Václave – Křováku a každý český geometře – nedej zahynouti nám, ni budoucím.

R. PETR

vyvěšeno: 07.05.2004
ID článku: 1311
další informace: www.geos.cz


Z časopisu Zeměměřič č. 04-05
[Server] Úvodník [Pošta]