[Home Page]

Kosa na geodety

»To je ona, kosí nás jak trávu...« šuškalo se o jedné přednášející na semináři Inženýrská geodézie ve stavebnictví v Brně. Supervisorská činnost stavebních prací se pro zahraniční investory provádí v ČR takřka 10 let. Bylo na čase o ní napsat i v Zeměměřiči. Je to čtení, při kterém zase běhá mráz po zádech (a to ani nepíšeme o katastru).

Nebojte se, zmíněný katastr dostal prostor v podobě praktických poznatků z digitalizace KM, měření v »S–JTSK všude« a v úvaze o ceně GP. Zkuste si do výpočtu dosadit vlastní hodnoty a podělte se s ostatními o svůj výsledek. Zajímavá diskuze se rozvinula nad otázkou Kdy měřit GP u rozestavěné budovy.

Všímáme si i inovace výuky na VŠ a v tomto čísle přinášíme i několik prvotin. Po 6 letech »konečně« skončil seriál o zeměměřictví ve filatelii a otevřeli jsme nový cyklus o mapách a plánech. Novinkou je i oznámení o konání valné hromady a možnost pořizovat si diskotéku oborových vzdělávacích akcí u nás v redakci nebo na internetu (www.zememeric.cz/objednávky). Právě na jednom CéDé najdete i vystoupení naší »Kosy na geodety«. Je to povídání, při kterém běhá mráz po zádech (a to právě začíná léto a mělo by být teplo).
Ať se léto vydaří. Pěknou dovolenou všem.

R. PETR

vyvěšeno: 04.06.2004
ID článku: 1342


Z časopisu Zeměměřič č. 04-06+07
[Server]
Katastr nemovitostí
Geodézie Úvodník
[Pošta]