[Home Page]

Věra Dobrovolná píše průvodce

ČESKÝ ŠTERNBERK – Až doposud jste mohli jméno zeměměřické inženýrky Věry Dobrovolné nalézat v tirážích kartografických děl produktů společnosti Kartografie Praha, kde Věra pracovala desítky let jako odpovědná redaktorka a před svým odchodem působila krátký čas i ve funkci šéfredaktorky. Už delší dobu však známá kartografka působí ve vydavatelství Soukup & David, kde se našla jako odpovědná redaktorka a spoluautorka celé řady průvodců.
Věra Dobrovolná tak svoji velkou zálibu turistiku účelně spojila se svým současným povoláním. Poslední titul, na kterém se Věra Dobrovolná významně podílela je 41 svazek edice průvodců po Čechách, Moravě, Slezsku Dolní Posázaví, který byl slavnostně pokřtěn na hradě Český Šternberk. Rady, jak navštívit oblast dolního toku Sázavy pěšky, na kole, po vodě, na běžkách autem i vlakem jsou proti předchozím svazkům u novinky uspořádané poněkud zajímavěji.
„Celou oblast jsem si prošla a tak jsou tam skutečně ty nejaktuálnější informace,“ dodala spoluautorka o knížečce, ve které samozřejmě nechybí ani mapky a profily.

Petr Skála

vyvěšeno: 16.08.2004
ID článku: 1381

Tento příspěvek zde zveřejnil přispěvovatel Petr Skála a nemusí vyjadřovat názory a stanoviska redakce


Z časopisu Zeměměřič č. 04-06+07
[Server]
Kartografie
Zajímavosti Z domova
[Pošta]