[Home Page]

Kolky na geometrickem planu již nebudou?

Na katastrálním pracovišti jsem se dočetla, že podle vylepené vyhlášky " Pokyny ČUZK č.33 ze dne 13/1/2005, čl.3, odst.4 " se kolková známka nelepí na ZPMZ nebo na geometrický plán, ale celá se nalepí na tiskopis ČUZK č.6.85-1998 - na zadní stranu.
Tento pokyn mi nepřipadá příliš vhodný, protože vyhotovitel geometrického plánu nemá doklad o zpoplatnění. Alespoň by bylo možné polovinu kolku nalepit na "žádanku o potvrzení" - tiskopis ČUZK č.6.85-1998 a druhou část kolku nalepit na kopii pro vyhotovitele. Domnívám se, že kolek jako cenina musí být pro kontrolu finančního úřadu uložen u provedené a fakturované zakázky, že doklad o nákupu kolků není dostačující.
Zajímá mě, jak se k tomuto předpisu stavějí katastrální pracoviště všeobecně a co na to Inspektorát pro Středočeský kraj.

(Pozn. redakce: O této problematice můžete diskutovat v konferenci Katastr http://webold.fsv.cvut.cz/lists/katastr/2005/, kde předpokládáme také naleznete odpověď ČÚZK. Výsledek této novém kauzy přineseme v následujícím Zeměměřiči.)

s pozdravem Ing.Buršíková

vyvěšeno: 27.01.2005
poslední aktualizace: 07.02.2005
ID článku: 1540
další informace:www.zememeric.cz/clanek.php?zaznam=1539
www.zememeric.cz/clanek.php?zaznam=1552
webold.fsv.cvut.cz/lists/katastr/2005/
mailman.fsv.cvut.cz/mailman/listinfo/katastr


Z časopisu Zeměměřič č. 05-01+02
[Server]
Resort ČÚZK
Katastr nemovitostí Vševědna
[Pošta]