[Home Page]

Veletrh cestovního ruchu je zajímavý pro všechny

PRAHA (17.2.2005) - V hlavním městě na výstavišti v Praze byl zahájen veletrh Holiday World. Na ploše s více než 20.500 m2 výstavní plochy najdete 700 vystavovatelů z 50 zemí světa. Mezi nimi je i několik stánků, na nichž se nabízejí k prodeji nebo k převzetí zdarma zajímavá kartografická díla jako jsou průvodci, atlasy a mapy. V nabízených titulech převládají publikace určené pro cykloturisty. Mapy a průvodce hledejte na stáncích regionů a krajů. Své stánky na výstavišti mají i vydavatelé map nabízející zpravidla své tituly za sníženou cenu.

Veletrh probíhá ve dnech 17.-20.2.2005. Dva poslední dny od 9 hodin do 18.00 hodin.
První den jsme prošli veletrh a s potěšením jsme sledovali na pultech stánků reprezentujících české a zahraniční regiony zajimavou nabídku výpravných, ale i jednoduchých praktických publikací. Tématicky jsou tyto tiskoviny nejvíce zaměřené pro cykloturisty, ale najdete tu i publikace určené pro motoristy, seniory, rybáře, horolezce, lázeňské hosty a třeba i pro labužníky.
Nezapomeňte projít veletrh celý včetně Křižikových paviónů, kde jsou například stánky Kartografie Praha a Cykloturistiky (budova E). Stánky vydavatelství Freytag & Berndt, , Baset a Mapcentra naleznete ve vstupní hale. Časopis Země světa má prezentaci v Levém křídle, prezentace Chorvatska a dalších českými občany značně navštěvovaných zemí najdete v Pravém křídle. Velkou plochu ve vstupní hale obsadila země vzdálená, avšak velmi zajímavá - Indie.
Ze zahraničních expozic si můžete odnést nemalé množství zajímavých prospekků ve většině případů vytištěných i v českém jazyce.
Při prvním dnu jsme se na oficiální prezentaci Jihomoravského kraje dozvěděli, že v tomto kraji je už na mnoha místech podchycen zájem podnikatelů o návštěvníky z domova i ze zahraničí. Trasy stezek, doporučených tras a cest míří nejenom do zajímavých míst k přírodním a technickým památkám, ale i do zábavných areálů, do vinařských sklepů nebo k ubytovacím a stravovacím zařízením. Zase jsme tu slyšeli o cykloturistice, které se podřizuje i provoz na lodích brázdícím tzv. Baťovým kanálem, kde je i místo právě na kola turistů, kteří na chvilku sesednou ze sedla.

Na stánku Hradeckého kraje proběhla malá slavnostní chvíle, při které vedoucí odboru cestovního ruchu Čestmír Jung Hradeckého kraje převzal diplom za nejlepší reginální publikaci roku 2004, o níž rozhodly hlasy novinářů a dalších členů tvůrčí asociace ATchJET.

S potěšením jsme si zaznamenali i názor představitele Ministerstva pro místní rozvoj - ministra Jiřího Paroubka, který před veletrhem poznamenal: "Zapomínáme, že značení turistických cest navíc vyznačených na turistických mapách patří v České republice k jedněm z nejlepších v Evropě a i této skutečnosti musíme využít při získávání domácích a zahraničních turistů." Stánek Klubu českých turistů najdete v paviónu E.
K veletrhu se ještě vrátíme .....

Petr Skála

vyvěšeno: 18.02.2005
ID článku: 1565
další informace: vimevite.cz/index.php?page=1&ida=135

Tento příspěvek zde zveřejnil přispěvovatel Petr Skála a nemusí vyjadřovat názory a stanoviska redakce


Z časopisu Zeměměřič č. 05-01+02
[Server] KartografieZ domova [Pošta]