[Home Page]

Dobrodružství v objevování Yetiho

Snad každý by chtěl jednou spatřit Yetiho. Tento sněžný muž má v sobě cosi mystického, co přímo vyzývá k objevování… stejně jako nová designová studie Škoda Yeti.

Yeti jasně ukazuje, jak vypadá automobil SUV z pohledu značky Škoda. Přináší maximální funkčnost uspořádání, množství pro značku typických inteligentních řešení – a samozřejmě také novátorský design.

Studie je vytvořena v souladu s posláním kategorie SUV. Není to proto žádný agresivní terénní vůz, který umožní neomezenou jízdu napříč divočinou. Yeti je ideální prostředník pro dosažení všech vytyčených cílů, partner pro všechny aktivně žijících lidí, zeměměřiče nevyjímaje.

Objevte svět chytrých řešení

SUV Yeti slibuje zábavu a radost. Díky svým rozměrům je velice kompaktní. Designem se vzdaluje všem agresivním a okázalým autům. Působí přátelsky, zároveň je však i sebevědomý a provokativní. V oblasti tvarů navázali designéři v mnohém na úspěchy studie Roomster. Celkově byl kladen také důraz na zachování pro značku typických stylistických prvků.

Exteriér

Karoserie je navržena tak, aby se obešla bez každodenního mytí, a snesla i nějaký ten škrábanec. Yeti prostě musí být krásný i po mnoha letech užívání. Přední části dominují velké světlomety s vysoko umístěnými mlhovkami a robustní odolný nárazník. Tvůrčí svobodu využili designéři naplno při konstrukci stěrače. V klidovém stavu splývá s linií A-sloupku. Díky symetrickému čelnímu sklu a dvěma paralelním dráhám může velmi rychle přejíždět po celé šířce a výšce skla. Stabilitu a robustnost zvýrazňují široké boční linie s výraznými hranami, nebo lakované B-sloupky s typickými rádiusy. Bílá, uprostřed prosklená střecha symbolizuje hravost a lehkost. Pronikající světlo vytváří příjemnou atmosféru uvnitř vozu.

Interiér

Design celého interiéru je podřízen účelu SUV, a je v mnohém inspirován světem sportu. Všechny ovládací prvky jsou navrženy tak, aby se daly pohodlně obsluhovat i v rukavicích. Středová konzola ukrývá zásobník na tekutinu se dvěma výsuvnými hadičkami. GPS navigace je vyjímatelná a přenosná, lze ji tedy použít i mimo vůz. Ve dveřích je integrována lékárnička. K zavěšení maličkostí slouží chytrý závěsný systém mezi sedadly. Praktická je i podlaha ve formě plastové vany, na ložné ploše opatřena navíc protiskluzovými lištami proti poškrábání.

Závěr

Možná je mladoboleslavský Yeti právě to vozítko, na které při každodenních cestách při měření čekáme. Malý, šikovný jak při parkování ve městě, tak i při najíždění překážek v terénu. Ještě však zbývá zavést ve Škodovce jeho výrobu a zveřejnit cenu. Ta by nemusela být být zrovna himalájská.

Zdroj: Škoda Auto

redakce

vyvěšeno: 01.03.2005
ID článku: 1606


Z časopisu Zeměměřič č. 05-04
[Server] RůznéZajímavosti [Pošta]