[Home Page]

ISSS 2005 tleskalo Vladimíru Mlynářovi

Nabitý sál kongresového centra Aldis, ve kterém začal dnes ráno osmý ročník konference ISSS 2005 (Internet ve státní správě a samosprávě), sledoval s mimořádným zájmem slavnostní zahájení, jehož se vedle čtyř členů vlády ČR zúčastnil i velvyslanec USA v České republice a řada dalších osobností z domova i zahraničí.

Vládu ČR přes složitou politickou situaci reprezentovali -- ministr životního prostředí Libor Ambrozek, ministr vnitra František Bublan, ministr pro místní rozvoj Jiří Paroubek a konečně ministr informatiky Vladimír Mlynář, který stručně zhodnotil aktivity Ministerstva informatiky od doby vzniku do dneška, poděkoval přítomným zástupcům veřejné správy a sklidil největší potlesk.

Letos se problematika GIS a portálových řešení (např. Portál jednotné digitální technické mapy ZK) odehrává ve Visegrádském salónku, který svými 40 místy je naprosto nedostačující zájmu návštěvníků. Zítřejší GIS Aréna, kterou od 9 hodin moderuje šefredaktor časopisu GEOinformace Josef Hnojil, proběhne již ve střední části Velkého sálu, kde organizátoři slibují kapacitu 100 míst, ale i tak jako každoročně bude jistě velké množství diváků účastno ve stoje. Na tema data katastru podporují efektivní fungování veřejné správy vystoupí místopředseda ČÚZK Oldřich Pašek.

Dnes večer na slavnostním vyhlášení předá ministr informatiky Vladimír Mlynář ocenění vítězné Geoaplikaci roku 2004 v soutěži, kterou organizovala CAGI za pomoci redakce GEOinformace.

redakce

vyvěšeno: 04.04.2005
ID článku: 1634
další informace:www.isss.cz
www.cagi.cz


Z časopisu Zeměměřič č. 05-04
[Server] GIS [Pošta]