[Home Page]

Výsledky soutěže TOURMAP

V pátek 6. května byli vyhlášeni vítězové druhého ročníku mezinárodní soutěže turistických map a průvodců TOURMAP. Soutěže se zúčastnilo více než sto titulů od českých i zahraničních společností, které byly hodnoceny ve třech kategoriích. V porotě zasedli fundovaní odborníci zastupující CzechTourism, Českou kartografickou společnost či časopis Zeměměřič.

Vítězi v jednotlivých kategoriích se stali:

Turističtí průvodci
1. Alpy - Velký turistický průvodce (Marco Polo)
2. Itinerari del vino (Instituto Geografico De Agostini)
3. Jižní Čechy (freytag & berndt)

Mapy s turistickým obsahem
1. Turistický atlas Česko 1:50 000 (SHOCart)
2. Sardegna (Instituto Geografico De Agostini)
3. The Rough Guide New Zealand Map (The Rough Guides)

Elektronické mapy a průvodci
cena poroty: Interaktivní turistický průvodce ČR (PLANstudio)

Porota rovněž udělila Cenu poroty dílu Praha - atlas ortofotomap společnosti Kartografie Praha. Speciálním a prestižním oceněním je i Cena ředitele CzechTourism, kterou si přišel převzít generální ředitel Kartografie Praha RNDr. Pavel Červinka, vítězným titulem se stala publikace 444 historických měst a městeček.

Neméně důležitou událostí přehlídky TOURMAP byla prezentace a propagace přihlášených titulů na veletrhu Svět knihy v Praze, stánek TOURMAP patřil k nejvyhledávanějším a nejnavštěvovanějším místům na veletrhu. Návštěvníci projevili obrovský zájem o vystavené exponáty, mohli si také zasoutěžit o bohaté ceny.

Během celého veletrhu probíhala divácká anketa o nejlepšího průvodce či mapu.
1. Turistický atlas Česko 1:50 000 (SHOCart)
2. Praha – atlas ortofotomap (Kartografie Praha)
3. The Rough Guide New Zealand Map (The Rough Guides)

Anketa byla slosovatelná. Turistický průvodce ČR od společnosti PLANstudio vyhráli: P. Fiferna, J. Mrázová, Z. Gregora, V. Sochor, J. Konopek; Zeměpisný atlas světa od společnosti SHOCart M. Koubková, Autoatlas Evropa (SHOCart) H. Biganovská a Turistický atlas Česko 1:50 000 rovněž od kartogafického vydavatelství SHOCart poputuje k P. Duškovi.

Ve dnech 4. až 6. října 2005 bude na mezinárodním festivalu filmů a multimédií s turistickou tematikou TOURFILM v Karlových Varech soutěž instalovaná jako výstava.

Od budoucích ročníků si organizátoři slibují rozšíření soutěže na prestižní mezinárodní přehlídku s celosvětovou působností, rostoucí zájem přihlašovatelů ze všech koutů naší planety tomu plně odpovídá.

Jakub Zmrzlík

vyvěšeno: 08.05.2005
poslední aktualizace: 11.05.2005
ID článku: 1686
další informace:www.tourfilm.cz
www.vimevite.cz/index.php?page=1&ida=166

Tento příspěvek zde zveřejnil přispěvovatel Jakub Zmrzlík a nemusí vyjadřovat názory a stanoviska redakce


Z časopisu Zeměměřič č. 05-05
[Server] KartografieZ domova [Pošta]