[Home Page]

Islandské prázdniny aneb papírové video

Vlastivědné museum ve Vysokém nad Jizerou připravilo na měsíce červen a červenec 2OO5 výstavu fotografií externího fotografa našeho časopisu a zeměměřiče ing. Františka Janovského s prostým názvem „ISLAND“.

Výběr ze souboru fotografií, které již slavily mimořádný úspěch v galerii SALVA GUARDA v Litoměřicích, divákům přiblíží Island, ostrov mezi světadíly, v jeho plné kráse i svébytné syrovosti.

Pro ty, kteří mají o Island hlubší zájem, bude připravena zbrusu nová kniha autorské dvojice František Janovský – Renata Marcolová (viz knižní novinky na měsíc květen). Název beletristického cestopisu „Islandské prázdniny aneb papírové video“ slibuje poučení i zábavu. Kniha je asi prvním neromantizujícím pohledem na, pro nás - Čechy, asi stále poněkud tajuplnou zemi, kde se stále aktivně čtou ságy a eddy, kde se stále věří na skřítky a duchy. A která si stále udržuje svoji svébytnost uprostřed globalizačních tendencí. Kniha má 192 stran a obsahuje 290 fotografií.

Že výstava fotografií ISLAND (která se z Vysokého nad Jizerou stěhuje do Prahy) i kniha Islandské prázdniny slibují nevšední zážitky, to nám Janovský s Marcelovou naznačili již letos v březnu na Islandském večeru v divadle Krakonoš a před tím i v Litoměřicích. František Janovský je navíc i mimořádná postava současného českého podnikání v zeměměřičině. Je neunávný mecenáš a organizátor slavné Geodesia rallye ČR. Není bez zajímavosti zde uvést, že redakce Zeměměřiče je tomuto mladému a začínajícímu fotografovi nápomocna i občasným zveřejňováním jeho fotografií.

redakce

vyvěšeno: 09.05.2005
ID článku: 1688
další informace:www.zememeric.cz/osobnosti/osobnost.php?ido=35
www.geoinformace.cz/kompendium/index.php?k=137
www.zememeric.cz/clanek.php?zaznam=1656
www.geos.cz/rallye/sport.htm
www.geos.cz/kultura/kultura.htm


Z časopisu Zeměměřič č. 05-05
[Server]
Různé
Zajímavosti Z domova
[Pošta]