[Home Page]

Hůře sehnatelné mapy na webu

Chystáte se v létě cestovat? Pak si vzpomeňte, že před rokem jsme upozorňovali na neoficiální studentský projekt nabídky hůře sehnatelných map z nejroztodivnějších koutů světa. Naleznete tu třeba různé oblasti Ruska, Rumunska, Mongolska či Guatemaly. Je tu i Sudán, Etiopie a padesátka Micronésie...
Vzhledem k tomu, že se nám v poslední době v redakci zvýšila četnost dotazů na adresu této služby, zveřejňujeme odkaz znovu: http://www.zememeric.cz/clanek.php?zaznam=1358
Upozorňujeme však, že celý projekt nenachází oporu v našem autorském zákoně, takže z tohoto důvodu je odsouzeníhodný. Pokud se ale chystáte do světa, tak vám třeba »Rusko – Kodar, vektorová mapa v neurčeném měřítku s klasifikací průsmyků« může výrazně pomoci a třeba i zachránit život.
Mapy našich vydavatelů jsme na serveru nenašli, takže se studenti asi žádné žaloby obávat nemusejí. Zajímavé jsou i mapy Západního břehu Jordánu, ale tam se asi našinci moc chtít nebude. Věřím, že si vyberete a prožijete krásnou a třeba i dobrodružnou dovolenou.

V každém případě je databáze map dobrý nápad. Uvidíme, s čím se studenti představí začátkem září na Kartografické konferenci v Brně (http://www.geoinformace.cz/index.php?r=-1#230).

rp

vyvěšeno: 12.05.2005
poslední aktualizace: 30.05.2005
ID článku: 1691
další informace: www.zememeric.cz/clanek.php?zaznam=1358


Z časopisu Zeměměřič č. 05-06+07
[Server]
Školství
Internet Zajímavosti
Ze zahraničí
[Pošta]