[Home Page]

Členové ATchJETu hodnotili mapy a průvodce vydané v roce 2004

PRAHA (25. 1. 2005): Členové asociace novinářů, publicistů, fotografů a rozhlasových pracovníků, kteří píší, fotografují a natáčejí události spojené s cestovním ruchem, každoročně od roku 1998 na své výroční schůzi hlasují o nejlepších publikacích roku v kategorii průvodců, kartografických děl a regionálních průvodců. Nejinak tomu bylo i na výročním setkání členů ATchJETu začátkem tohoto roku, kdy se rozhodovalo o nejlepších publikacích z nabídky 3 x 7 vydaných v roce 2004. V restauraci CopaCabana, kde se výroční zasedání ATchJETu konalo, hlasovalo 40 členů asociace.

ATchJET tentokrát v kategorii kartografických děl ocenil kartografické dílo, které má skutečně největší váhu. Turistický atlas ČESKO SHOCART 1 : 50 000 uspořádaný do pořadače totiž zobrazuje celou republiku a váží 2,858 kg. Na dalších místech se umístily Ortofotatlas Prahy 1 : 5 000 vydaný Kartografií Praha ve spolupráci s Geodisem Brno a IMIPem, Ortofotoatlas Česko 1 : 100 000 z Geodisu Brno. Hlasy získaly Český ráj, turistická a cykloturistická mapa ROSY Mělník, Geodezie On Line 1 : 25 000, Jizerské hory – Praha Žaket 1 : 75 000 a Praha – cyklistická mapa 1 : 65 000 od stejného vydavatele a v nominaci byla ještě turistická mapa Český kras Geodézie On Line 1 : 25 000.

V kategorii průvodců dostala nejvíce hlasů publikace Český atlas – Jižní Čechy vydaný vydavatelstvím Freytag & Berndt, před titulem 333 památných míst vydaný Kartografií Praha a publikací Výlety s dětmi Kam v České republice vydanou Computerem Press. Hlasy získaly i publikace Střední Brdy vydaná ČSOP Příbram ve spolupráci s ministerstvy zemědělství a životního prostředí, dále knížky Na lodi Křížem krážem po Čechách a Moravě vydaná Fragmentem a průvodcem z edice Navštivte »Kokořínsko« z Olympie Praha a Průvodcem po Čechách, Moravě a Slezsku »Posázaví« Soukup & David.

V kategorii regionálních publikací vyhrál titul Hradecký kraj před knížečkou Patriarcha – mešní kaple – křížová cesta vydanou Městem Prachatice, a jednoduchým prospektem Toulky krajem Josefa Lady vydaným regionem Ladův kraj. Líbily se i další publikace jako například Posázaví, Veselsko – mikroregion, Kladno – aktivní odpočinek v Kladně a okolí a Region Blansko – Moravský kras.

První tři publikace z každé kategorie jsou vystaveny v prodejně KIWI, kterou najdete v Jungmannově ulici na křižovatce s Palackého ulicí v Praze. Diplomy vydavatelům komerčních titulů předají představitelé asociace na Knižním veletrhu v Praze. Přesné výsledky ankety členů ATchJETu pro nejlepší publikace o cestování 2004 a přehled dřívějších anket najdete na stránkách Vimevite.cz.

Petr Skála

vyvěšeno: 23.06.2005
ID článku: 1753


Z časopisu Zeměměřič č. 05-05
[Server] Z domovaKartografie [Pošta]