[Home Page]

GEODESIA RALLYE ČR SE NEZADRŽITELNĚ BLÍŽÍ

Termín konání této populární soutěže (8.října) je už co by kamenem dohodil. Zájem veřejnosti o účast i o práci na soutěži svědčí o tom, že naše výzva nepadla na neúrodnou půdu. Opravdu se chceme vrátit od nekompromisní soutěže k zábavě, která potěší i účastníky, kteří se chtějí soutěžně svézt jednou za rok, sejít se s kamarády, spolužáky, najít nové přátele?

Ve stavbě trati soutěže dochází k zajímavé situaci. Jednu etapu chce dělat Radek Petr, jednu etapu Ivana Kociánová a tu zbývající vezme na svá bedra ředitel soutěže Viktor Němec. Bude to jakési „viděno třemi“. Hlavně, aby se nám tato trojice sešla v uzlových bodech trati!

Radek Petr dokonce usiluje o to, aby startovali i hvězdy mezinárodního geodetického soutěžního nebe, konkrétně mluvil o posádkách Roule – Roulová a Janovský – Janovská. Říkal, že by bylo hezké, kdyby startoval i doc. ing. Jiří Šíma, CSc., emeritní předseda ČÚZK a čestný člen OS VIVA GEODESIA. Je v tom jakýsi Radkův alibismus – proč neusiluje o start současných veličin resortu a oboru vůbec? Jejich účast by mohla být pozitivním signálem, že všichni geodeti jedno jsou.

Rodinná posádka Janovských už start na 41. GR ČR závazně přislíbila s tím, že vyzve i další účastníky GR ČR z dob její největší slávy k setkání na startovní čáře. Zde je apel:
„Ahoj, rozhodli jsme se prvně v životě startovat v Litoměřicích. Dřív to nešlo, to jsme tu soutěž dělali. Vážili bychom si toho, kdybyste přijeli a startovali taky. Udělejme těm mladým radost, jako odměnu za to, že o nás stojí! To je přece nějaký kompliment! Za ta léta jsme o leccos přišli, pošťáci některým z nás už nosí důchod a přesto jsme stále přiměřeně mladí. Nechme to mládí třeba vyhrát, můžeme si se soutěží jen pohrát a pak se pobavit.“

Součástí soutěže, a to nikoliv nepodstatnou, je společenský večer s vyhlášením výsledků. Významný podíl na jeho scénáři převzal Adam Nedvídek, moderátor, herec, sportovní komentátor Eurosportu. Přijede s bohatým programem. Přiveze videodiskotéku s karaoke, společenské hry a soutěže. A aby to všechno zvládl, pomůže mu jeho otec Lumír Nedvídek, významný zeměměřič, výrazný herec a režisér, skvělý a všemi oblíbený člověk.

Všichni startující dostanou ceny!!!

Takže: máme se na co těšit!

V Litoměřicích 14.8.2005

Viktor Němec, ředitel soutěže

vyvěšeno: 15.08.2005
ID článku: 1799
další informace: www.geos.cz


Z časopisu Zeměměřič č. 05-07+08
[Server]
Různé
Zajímavosti Z domova
[Pošta]