[Home Page]

Dva průvodce jeden pro turisty, druhý pro vodáky

PRAHA (9.11.2005) - V Praze v kavárně Černá labuť byly pokřtěny dvě publikace, které nemají v knižním světě obdobu. Jde o Vodáckého průvodce Česko a Turistický lexikon Česko. Oba šanony plné barevných listů vydalo vydavatelství SHOCART Zádveřice. Do života je uvedli při jejich křtu olympijský vítěz a reprezentant v kanoistice Martin Doktor, který zalil vínem Vodáckého průvodce Česko a autor mnoha turistických publikací Petr David, který pokřtil Turistický lexikon. Mimo jiné turistický průvodce navazuje na Turistický atlas Česko, jehož se za rok prodalo mnoho tisíc.

"Ta práce nebyla vůbec jednoduchá, neboť ke každému listu v atlasu, jsme měli stejnou plochu pro informace. Někde jsme informace museli, krutě krátit, prtože tam bylo plno zajímavých sídel a míst, některé zejména pohraniční lokality jsme naopak museli doplňovat obrázky, " líčí hlavní obtížnosti při editování pubklikace Turistický lexikon Česko odpovědná redaktorka díla působící dříve v čele redakce kartografického vydavatelství Věra Dobrovolná. "Máme tři šanony na trhu a budeme v jejich vydávání pokračovat. V dubnu 2006 vyjde Slovensko. Jsou to unikátní díla, která neunikla pozornosti ani na Frankfutském knižním veletrhu, kde jej obdivovali kolegové ze zahraničí. Máme určitou filosofii. Chceme poskytovat ucelené informace z celého území Česka," řekl k dílům Bohumil Háj ze SHOCARTu Zádveřice.

"Téměř všechny sjízdné řeky a další vodní toky, mezi nimiž je i třeba Opatovický kanál nebo potok Rokytka, byly skutečně osobně propluty a poznámky o nich vznikaly přímo na kajaku nebo kanoi," vysvětluje autor textů vodáckého průvodce Vojtěch Jančar.

"Nepředpokládáme, že by někdo tuto celou publikaci vozil sebou v přírodě. Buď si z ní vytáhne jen potřebné listy nebo ji bude používat doma pro plánování svých cest. Do budoucnosti dokonce počítáme s aktualizací určitých listů, které budeme nabízet uživatelům našich titulů," povovořil o filosofii vydavatelství k serii vydaných šanonů Karel Kršák ze SHOCARTu.

"Přeji této publikaci úspěch, protože je pro vodáky," řekl při křtu Vodáckého průvodce Česko - vodák číslo 1, reprezentant v kanoistice Martin Doktor.

"Musím se přiznat, že v současné době patřím k náruživým uživatelům cykloturistických map. Rád se projíždím na kole zajímavým terénem. Map mám doma hodně, ale všechny jsou pořádně zmačkané, neboť je skutečně používám velmi často přímo v terénu a to za každého počasí," vyznal se ze své další sportovní aktivity muž, který v minulosti získal dvě zlaté olympijské medaile.

Fotografie (klikni zde)

Petr Skála

vyvěšeno: 10.11.2005
ID článku: 1869
další informace: vimevite.cz/index.php?page=1&ida=242

Tento příspěvek zde zveřejnil přispěvovatel Petr Skála a nemusí vyjadřovat názory a stanoviska redakce


Z časopisu Zeměměřič č. 05-11
[Server] KartografieZ domova [Pošta]