[Home Page]

IMTA – Rough Guides

Ve dnech 24. a 25. února se v Českém Krumlově uskuteční konference a obchodní přehlídka IMTA. Každý den Vám přinášíme profil jedné vystavující společnosti. Dnes představujeme firmu Rough Guides.

V roce 1981 čerstvý absolvent Bristol University Mark Ellingham cestoval po Řecku. Na svých toulkách se však nemohl spolehnout na žádného průvodce, ani jeden mu dokonale nevyhovoval, na jednu stranu potřeboval klasické geografické informace s popisem pamětihodností, muzeí, atd., na druhou stranu však také i praktické informace o tom, kde se levně a dobře najíst, kde přespat, kde jsou nejlepší diskotéky, …

Po návratu z Řecka s malou skupinou svých přátel vytvořil praktického průvodce, který obsahoval, všechny výše zmíněné informace. Oslovil významné nakladatelství Routledge, které mu ho posléze vydalo. Průvodce se stal fenoménem.

Od roku 1982 již Mark Ellingham vydal průvodce po dvoustovkách světových destinací, frázové slovníky 22 světových jazyků, historické knížky, publikace o hudbě, filmu, divadlu, kultuře, sportu. Společnost rovněž produkuje mapy států a plány měst v unikátní sérii na vodovzdorném papíru Polyart™, které se staly v České republice po představení na přehlídce TourMap 2005 velmi populární u veřejnosti.

Jakub Zmrzlík

vyvěšeno: 10.02.2006
poslední aktualizace: 20.02.2006
ID článku: 1951
další informace: www.roughguides.com

Tento příspěvek zde zveřejnil přispěvovatel Jakub Zmrzlík a nemusí vyjadřovat názory a stanoviska redakce


Z časopisu Zeměměřič č. 06-01a02
[Server] Kartografie [Pošta]