[Home Page]

Moderátor televizního pořadu se přiznal k úplatku na KÚ

PRAHA (3.2.2006) - První únorový pátek 3.2.2006 půlhodinu před půlnocí na televizním programu ČT24 se externí moderátor Martin Komárek v rozhovoru s textařem a spisovatelem Michalem Horáčkem přiznal, že dal úplatek k urychlení žádosti na katastrálním pracovišti. Novinář konkrétně sdělil, že mu jeho právník doporučil, aby žádost o blíže nepopsaný postup na katastrálním pracovišti urychlil úplatkem ve výši 6000 Kč. Z řeči novináře nevyplynulo, zda úplatek předával sám vlivnému úředníkovi na katastrálním pracovišti nebo šestitisícová částka skončila mezi úatrně nezdaněnými příjmy právníka.
Domnívám se, že se moderátor svým přináním patrně dopustil urážky úředníků pracujících na katastrálních pracovištích, dále moderátor sdělil veřejnosti návod, jak úplácet a navíc s jakou konkrétní sumou.
Určitě není zcela nemožné, aby příslušný odbor Českého úřadu zeměměřického a katastrálního začal jednat. Například dodatečně zjistil, kdo a kde a v jaké neobvyklé rychlosti věc nemovitosti Martina Komárka nebo jeho příbuzného vyřizoval.
Osobně si myslím, že celá částka, pokud byla skutečně předána za účelem úplatku, skončila mezi nezdaněnými přijmy příslušného vychytralého novinářem najatého právníka, kterému novinář naletěl.
Pro čest poctivých, obětavých a slušných pracovníků resortu Českého úřadu zeměměřického a katastrálního by se zveřejněný a patrně i promlčený připad měl prošetřit.

Celý rozhovor se týká korupce a je i jinak zajímavý. Naleznete jej na adrese ....
http://www.ct24.cz/vysilani/?id=100803&datum=2006-02-03&porad=

Poznámka: autor článku nepracuje na katastrálním pracovišti

Petr Skála

vyvěšeno: 13.02.2006
poslední aktualizace: 12.10.2006
ID článku: 1968
další informace: vimevite.cz/index.php?page=1&ida=275

Tento příspěvek zde zveřejnil přispěvovatel Petr Skála a nemusí vyjadřovat názory a stanoviska redakce


Z časopisu Zeměměřič č. 06-01a02
[Server]
Resort ČÚZK
Geodézie Z domova
ČSGK
[Pošta]