[Home Page]

Ocenění ATchJETu patří voduvzdorné mapě Krkonoš

PRAHA (31.1.2005) - Členové asociace novinářů, publicistů, fotografů a rozhlasových pracovníků, kteří píší, fotografují a natáčejí události spojené s cestovním ruchem každoročně hlasovali i letos na výročním setkání členů o nejlepších publikacích předchozího roku v kategorii průvodců, kartografických děl a regionálních průvodců. Rozhodovali o nejlepších publikacích z nabídky 3 x 7 vydaných v roce 2005. V zasedací místnosti České centrály cestovního ruchu, kde se výroční zasedání ATchJETu konalo, hlasovalo 32 členů asociace.

ATchJET tentokrát v kategorii kartografických děl ocenil kartografické dílo, s kterým se můžete koupat ve vlnách Úpy. Prvenství totiž získala turistická mapa Krkonoše – západ, kterou vydavatelství Žaket vydalo na materiálu, který se jen tak ve vodě nerozmočí.

Pozornosti neunikla ani malá mapa Jihočeský kraj – turistika na koni vydaná Geodezii ČS. Líbily se i První nákladní atlas ČR 1:150 000 z tvůrčí dílny PF ART ZES Brno a Česká republika – turistický atlas 1:100 000 z Kartografie Praha. V nominaci z desítek map a atlasů vydaných v roce 2005 byly ještě tyto tituly: Turistická a cyklistická mapa 1:25 000 Zahrada Evropy, kterou vydala Geodezie On Line, Atlas českého fotbalu vydaný Radovanem Jelínkem a Atlas pro vodáky Morava 1:50 000 z vydavatelství SHOCART.

V kategorii průvodců dostal nejvíce hlasů Turistický lexikon Česko, který vydavatelství SHOCART Zádveřice vydal v podobě šanonu. Na dalších místech se umístila publikace autorského kolektivu Podhorský, Maršál, Toušlová „Toulavá kamera“ z vydavatelství Freytag & Berndt. Pozornosti hodnotitelů neunikla Ivanou Mudrovou napsaná kniha Kam značky nevedou, kterou vydaly Lidové noviny. V nominaci byly ještě publikace 111 nej ČR, jež vyšla ve spolupráci dvou nakladatelství Soukup & David a Kartografie Praha, dále Motoristický průvodce po silnicích ČR od SW Travel, Vodácký průvodce Česko vydaný firmou SHOCART Zádveřice v podobě šanonu a dílo tvůrčího kolektivu Mikoláš, Stodola, Matoušek „Na bruslích ČR“ z vydavatelství Dokořán.

V kategorii regionálních publikací vyhrála publikace Česká republika - portréty krajů , kterou vydalo Ministerstvo pro místní rozvoj ČR před souborem prospektů Region Třeboň vydaným IČ Třeboň a publikací Naučné stezky Moravskoslezského kraje, kterou vydal Moravskoslezský kraj. Líbily se i další publikace jako například Vimperk a okolí vydaná městem Vimperk, Chomutov 2005 … vydaná městem Chomutov, Ostravká nej vydaná městem Ostrava. V nominaci byla i publikace Industriální cesty českým středozápadem, kterou vydalo ASCO pro město Kladno.

Pokud chcete vidět první tři publikace z každé kategorie, tak budou vystaveny v prodejně KIWI, kterou najdete v Jungmannově ulici na křižovatce s Palackého ulicí v Praze. Prodejna mimo jiné poskytuje členům ATchJET 10 % slevu.

Diplomy vydavatelům nejlepších komerčních titulů map a průvodců představitelé asociace předají s největší pravděpodobností na Knižním veletrhu v Praze.

Přesné pořadí ankety členů ATchJETu pro nejlepší publikace o cestování 2005
A) KARTOGRAFICKÉ DÍLO (1x 7):
1.) Krkonoše – západ (voduvzdorná mapa) Žaket
2.) Jihočeský kraj – turistika na koni Geodezie ČS
3.-4. ) První nákladní atlas ČR 1:150 000 PF Art ZES Brno
3.-4. ) Česká republika – turistický atlas 1:100 000 Kartografie Praha
5.-6.) Turistická a cyklistická mapa 1:25 000 Zahrada Evropy Geodezie On Line
5.-6.) Atlas českého fotbalu Radovan Jelínek 2005
7.) Morava 1:50 000 SHOCART

B) PRŮVODCE (1x7):
1.) Turistický lexikon Česko (šanon) SHOCART Zádveřice
2.) Podhorský, Maršál, Toušlová „Toulavá kamera“ * Freytag & Berndt, s.r.o.
3.) Mudrová I.: Kam značky nevedou Lidové noviny
4.-5.) 111 nej ČR Soukup a David - Kartografie Praha
4.-5.) Motoristický průvodce po silnicích ČR SW Travel
6.-7.) Vodácký průvodce Česko (šanon) SHOCART Zádveřice
6.-7.) Mikoláš, Stodola, Matoušek „Na bruslích ČR“ Dokořán

REGIONÁLNÍ PUBLIKACE (1 x 7):
1.) Česká republika - portréty krajů … vydalo Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
2. ) Region Třeboň … vydalo IČ Třeboň
3.) Naučné stezky Moravskoslezského kraje .. vydal Moravskoslezský kraj
4.) Vimperk a okolí … vydalo Město Vimperk
5.-6.) Chomutov 2005 … vydalo Město Chomutov
5.-6.) Ostravká nej ,, vydalo Město Ostrava
7.) Industriální cesty českým středozápadem .. vydalo ASCO pro město Kladno

Petr Skála

vyvěšeno: 15.02.2006
ID článku: 1974

Tento příspěvek zde zveřejnil přispěvovatel Petr Skála a nemusí vyjadřovat názory a stanoviska redakce


Z časopisu Zeměměřič č. 06-01a02
[Server]
Kartografie
Zajímavosti Z domova
[Pošta]