[Home Page]

TourMap

Letos se uskuteční třetí ročník kartografické soutěže TourMap, mezinárodní soutěžní přehlídky kartografických produktů, průvodců a interaktivních map využívaných v cestovním ruchu. Mapy a průvodce musí být doručeny do 30. března 2006 na adresu TourMap Festival, slavnostní vyhlášení soutěže se uskuteční na veletrhu Svět knihy konaném v Praze 4.-7. května 2006.

Proč se do soutěže přihlásit?

Společnosti se přihlášením produktů budou prezentovat zdarma na vybraných akcích. TourMap je součástí festivalu TourFilm, nejstaršího a největšího mezinárodního festivalu turistických filmů na světě, který se každoročně koná na podzim v Karlových Varech, zde jsou přihlášené mapy a průvodce vystaveny a těší se obrovskému zájmu návštěvníků festivalu. V minulém ročníku byl TourMap rovněž zastoupen vlastním stánkem na veletrhu Svět knihy Praha 2005, stánek patřil k nejnavštěvovanějším místům na veletrhu.

Naprostá většina privátní kartografické produkce se vytváří pro turistické účely, u podobných kartografických soutěží se však na to nebere žádný zřetel. Mezinárodní porota TourMapu posuzuje mapové produkty (a turistické průvodce) nejen z hlediska kartografické úrovně zpracování, ale i aktuálnosti informací, praktičnosti po technické stránce a zejména vhodnosti a užitečnosti pro účastníky cestovního ruchu.

V minulém roce bylo do soutěže přihlášeno více než sto produktů, cca 50% pocházelo ze zahraničí. České veřejnosti byly například prostřednictvím přehlídky TourMap slavnostně představeny mapy anglického The Rough Guides Ltd.

Časopisy Zeměměřič a GEOinformace jsou mediálními partnery soutěže.

Více o TourMapu se dočtete v březnovém čísle časopisu Zeměměřič.

Jakub Zmrzlík

vyvěšeno: 20.02.2006
ID článku: 1977
další informace:www.tourfilm.cz
www.zememeric.cz

Tento příspěvek zde zveřejnil přispěvovatel Jakub Zmrzlík a nemusí vyjadřovat názory a stanoviska redakce


Z časopisu Zeměměřič č. 06-01a02
[Server] KartografieZ domova [Pošta]