[Home Page]

Autoatlas s cyklotrasami byl pokřtěn

PRAHA (6.4.2006) - V Zrcadlové síni pražského Klementina byl slavnostně pokřtěn Autoatlas s cyklorasami v měřítku 1:240 000 od vydavatelství Žaket. Při křtinách byla kmotrou herečka Jana Paulová, která na svazek atlasů nalila čistou vodu načepovanou ve výšce 177 metrů nad mořem. jak bylo uvedeno na lávky. Žaket vznikl před patnácti lety a v těchto dnech oslavuje vydavatelství svoji zletilost.

Ivo Novák, který je v čele firmy, při křtinách připomenul, že v roce 1991 vůbec netušil, do jakých rozměrů se vydavatelství rozroste. \"Dobrým rozhodnutím ve vývoji Žaketu bylo pořízení vlastní tiskárny s knihařskou linkou. Můžeme nyní vydávat tituly map a atlasů v malých nákladech a pak určité tituly během roku několikrát průběžně aktualizovat,\" poznamenal Novák.

Na křtinách bylo sděleno, že Žaket se nyní specializuje na oblast Praha a okolí a o mapách zobrazující toto území, se pracovníci vydavatelství domnívají, že je mají s nejaktuálnějším obsahem.

Na slavnosti byl přítomen i jeden z kartografů pracující pro vydavatele na aktualizaci obsahu Mojmír Kopečný, který se po Zrcadlové síni na úvod projel na kole a pak měl úspěch se svým autorským čtením. Z pražského rejstříku obsahujícím 7007 hesel ulic a náměstí, terenní kartograf Žaketu vybral takové kuriozity, že za ně na závěrem sklidil zasloužený potlesk.

Fotografie (autor Petr Skála) naleznete na ...
http://vimevite.cz/index.php?page=1&ida=296

Petr Skála

vyvěšeno: 07.04.2006
ID článku: 2028
další informace: vimevite.cz/index.php?page=1&ida=296

Tento příspěvek zde zveřejnil přispěvovatel Petr Skála a nemusí vyjadřovat názory a stanoviska redakce


Z časopisu Zeměměřič č. 06-04
[Server]
Kartografie
Zajímavosti Z domova
[Pošta]