[Home Page]

Narozeniny a svátky lidí z oboru

Narozeniny a svátky lidí z oboru bude hlídat nová služba, kterou dnes zpřístupňujeme našim čtenářům. Do dubnového papírového Zeměměřiče jsme narychlo vsunuli povídání s emeritním předsedou ČÚZK, docentem Jiřím Šímou, který 22. dubna oslaví kulaté 70. narozeniny. Neradi bychom na podobné události v budoucnu zapomínali, takže jsme připravili aplikaci, která bude hlídat kulatá i nekulatá výročí, ale také svátky lidí v naší databázi Kdo je kdo.

Na úvodní stránce Webu Zeměměřiče vždy naleznete výpis těchto výročí na nejbližší týden. Na stránce výročí osobností http://www.zememeric.cz/osobnosti/vyroci.php naleznete i výpis aktuálního svátku a další výročí. Pokud je v databázi někdo s tímto jménem, je svátek jako odskok, tj. dá se na něj ťuknout a pak se vypíše z databáze seznam lidí tohoto jména. Pokud do sledovaného období padá výročí někoho z naší databáze, je tento údaj na stránce také vypisován.
Na stránkách jednotlivých osob naleznete i další údaje, které aplikace sama generuje z databáze (věk atd.).

V těchto dnech uplynulo 100 let od narození dr. Kuchaře, známého kartografa. Naše aplikace chce však především sloužit současným zeměměřičům, takže ji věnujeme právě panu docentu Šímovi, čestnému předsedovi občanského sdružení Viva Geodesia, a zveřejňujeme ji přesně týden před jeho narozeninami. Ještě jednou přejeme oslavenci jen to nejlepší a na jeho počest přinášíme geomatické veřejnosti tuto službu.

za redakci R. PETR

vyvěšeno: 10.04.2006
poslední aktualizace: 11.04.2006
ID článku: 2030
další informace:www.zememeric.cz/osobnosti/
www.zememeric.cz/osobnosti/vyroci.php
www.geos.cz


Z časopisu Zeměměřič č. 06-05
[Server] Zajímavosti [Pošta]