[Home Page]

Olympijské hry 2012 budou představeny v Praze

Hlavním řečníkem evropské konference firmy Bentley, která se bude konat v Praze v polovině června, je Lord Sebastian Coe, předseda organizačního výboru olympijských her v Londýně 2012. Olympijské hry v Londýně 2012 se připravují již dnes a návrh staveb a jejich následná realizace s pomocí softwarových nástrojů hrají při jejích přípravách podstatnou roli.

Lord Coe vyhrál dvě zlaté olympijské medaile a je držitelem dvanácti světových rekordů včetně běhu na 800, 1000, 1500 metrů. V roce 1990 odešel z atletiky a v roce 1992 se stal členem Parlamentu za Falmouth a Cambourne. V roce 1997 se stal členem Mezinárodního olympijského výboru.

V květnu 2004 se Lord Coe stal předsedou organizace London 2012, zodpovědné za lobbying a přípravu olympijských her v Londýně. Londýn v soutěži o konání her vyhrál nad New Yorkem, Madridem, Moskvou a Paříží.

Témata, o kterých na Bentley Conference uslyšíte:

MicroStation V8 XM Edition – obsahující nové zobrazovací jádro postavené na technologii Microsoft DirectX, které zvyšuje výkonnost grafiky a rozšiřuje možnosti zobrazování. Produktivitu práce zde zvyšují dále úlohově orientované (task-based) panely nástrojů, klávesnicí ovládané menu a šablony prvků (Element Templates). Všechny tyto novinky uživatelského rozhraní umožňují uživatelům efektivnější využití jednotlivých nástrojů a zrychlují a usnadňují práci.

ProjectWise V8 XM Edition – jehož nová XM verze obsahuje možnosti řízení workspace produktů MicroStation a AutoCAD, zavádí šablony projektů (Project Templates) s před-nastavenou strukturou a přístupovými právy, což umožňuje snadnější a rychlejší založení projektu. Přináší možnost využít distribuované výkresy DGN, umožňující práci více uživatelům na jednom výkresu současně. Integruje dále ProjectWise s Microsoft SharePoint, což rozšiřuje možnosti využití ProjectWise technologie na další skupiny uživatelů - odloučené pracovní skupiny, obchodní, investiční a další divize, včetně spolupracujících firem.

Google Earth Tools pro MicroStation – nabízející možnost publikace modelů vytvořené infrastruktury do prostředí Google Earth, propojení těchto objektů pomocí hyperlinků na související dokumenty umístěné v řízeném prostředí ProjectWise, na Internetu nebo uložené na počítači uživatele. Dále pak nabízí nástroje pro sestavení projektových dat, konfiguraci geo-prostorových údajů, připojení rastrů s vysokým rozlišením a dalších souborů před publikováním modelu do prostředí Google Earth.

Building Information Modeling (BIM) – řešení zahrnující automatizované procesy navrhování staveb s použitím Bentley Architecture, integrovanou statickou analýzu konstrukcí pomocí Bentley Structural, RAM a STAAD, navrhování technického zařízení budov pomocí Bentley Building Mechanical Systems a Bentley Building Electrical Systems, pokročilé asociativní navrhování s pomocí GenerativeComponents a efektivní provozní management a správu majetku s použitím Bentley Facilities.

Řešení DigitalPlant – obsahující nástroje pro řízení inženýrských prací Lifecycle Server (eWarehouse), integraci produktové řady Bentley Plant s ProjectWise, AutoPLANT a PIW XM Edition, PlantSpace XM Edition, Bentley Navigator XM Edition, integraci s „fieldbus“ technologií, nové nástroje dynamické analýzy pro řadu AutoPipe a proces navrhování s použitím produktu AXSYS.

Projektování dopravních staveb a správa dopravní infrastruktury (Civil Project Lifecycle) – komplexní řešení životního cyklu silničních a železničních staveb, integrace s oblastí stavebnictví, novinky v oblasti projektování železobetonových konstrukcí, správa a rozvoj pozemní infrastruktury, nové technologie pro projektování silničních staveb a technologie pro stavby související s vodním hospodářstvím.

Řešení pro oblast Geospatial – obsahující plnou implementaci technologie XFM (XML feature modeling) a produkt Bentley Map a Bentley Map for Land management (aplikaci pro správu katastru a pozemkové úpravy), novou řadu aplikačních serverů pro oblast Geospatial, nový nástroj pro publikování geoinformací po Internetu - Geo Web Publisher, technologická řešení pro města, místní správu a veřejné služby, telekomunikační sektor, distribuci el.energie a vodního a odpadového hospodářství.

redakce

vyvěšeno: 16.05.2006
ID článku: 2099
další informace: www.bentley.com/cs-CZ/Community/Training+Conferences?skid=1-810CSM

Tento příspěvek zde zveřejnil přispěvovatel redakce a nemusí vyjadřovat názory a stanoviska redakce


Z časopisu Zeměměřič č. 06-05
[Server] GIS [Pošta]