[Home Page]

O čem se psalo v týdnu 15/05 – 21/05 2006 v médiích

Z monitoringu médií, který provádí VÚGTK, pro vás vybral nejdůležitější události minulého týdne ing. Miroslav Pelc z Valašského Meziříčí…

Letos proběhl osmý ročník kartografické soutěže Mapa roku. Univerzita Hradec Králové se s Historickým ústavem Akademie věd České republiky dělí o titul Mapa roku za titul Kladsko - Proměny středoevropského regionu. Historický atlas.
(15.5.2006, 20.5.2006
Mladá fronta DNES)

Od pondělka 22. května až do pátku 2. června bude na Katastrálním pracovišti v Rokycanech omezen provoz podatelny a poskytování údajů pro veřejnost a soukromé geodety. Ve středu 24. května pak bude zcela zavřeno. Důvodem jsou stavební úpravy.
(16.5.2006, 20.5.2006,
Rokycanský deník)


Během čtyř dnů na přelomu května a června čeká Katastrální pracoviště ve Valašském Meziříčí bleskurychlé stěhování do bývalých vojenských kasáren. Příští rok by se do nových prostor v kasárnách měla přemístit také pobočka okresního soudu, která dosud sídlí ve stejné budově v sousedství kruhového objezdu u kostela svatého Jakuba.
(17.5.2006 Naše Valašsko)

U příležitosti 285. výročí dokončení Müllerovy mapy Čech, bude rozhojněn výstavní plán Muzea Prostějovska v Prostějově roku 2006 o zúženou variantu dosavadní výstavy “Období bouře a tlaku”. “Evropa a svět na mapách 18. století” ze stávajícího podtitulu se zúžily do podtitulu “České země v mapovém díle J. K. Müllera
(17.5.2006 Prostějovský týden)

Česko patří mezi nejdůležitější nové členské státy Evropské unie, které se zapojily do mezinárodní spolupráce na novém navigačním systému Unie Galileo. Na konferenci o komerčním využití systému družic, který - podobně jako GPS - umožní přesnou lokalizaci lidí i objektů, to řekl Právu Jean Bruston z evropské vzdělávací agentury Eurisy.
(19.5.2006 Právo)

Mezinárodní soutěž, která každoročně probíhá v rámci celosvětového projektu Globe, má letos vítěze z Valašska. Žáci vsetínské Základní školy v Rokytnici totiž dokázali zvítězit v projektu, který je zaměřen na sledování životního prostředí, a jehož výstupy následně využívá americká vesmírná agentura NASA pro porovnávání údajů z družic.
(20.5.2006 Naše Valašsko)

Výzkumné a vývojové centrum (společný projekt ČVUT, Vodafonu a Ericssonu) úspěšně dokončilo vývoj prvního GPS navigačního systému pro nevidomé v České republice. Systém umožňuje okamžitou lokalizaci a následnou navigaci nevidomého do cílové oblasti a kombinuje technologie GPS a GSM s lokalizačním call centrem a mapovými podklady.
(22.5.2006 PC World)

Ing. Miroslav Pelc

vyvěšeno: 22.05.2006
ID článku: 2110
další informace: www.vugtk.cz/vystrizky/indvys.html


Z časopisu Zeměměřič č. 06-05
[Server] Přečtěte si [Pošta]