[Home Page]

Výzva: Měříte v archeologii, ve sportu či v jiných odvětvích?

Měříte v archeologii, ve sportu či v jiných odvětvích? Ozvěte se nám do redakce. Rádi bychom zkusili zmapovat obory lidské činnosti, kde se bez geodetických metod prostě neobejdou.
Příspěvek o speleologickém mapování (na který jsme už zaznamenali 4 velmi kladné ohlasy) vyprovokoval tento pokus o zmapování toho, o čem se v Zeměměřiči ještě nepsalo (nebo psalo velmi málo). Dáváme tak příležitost pochlubit se, ale vlastně udělat si přes Web Zeměměřiče také reklamu.

-------- Původní zpráva --------
Předmět: Dotaz a námět
Datum: Sun, 25 Jun 2006 03:32:15 +0200
Od: Mirek Kapal
Komu: časopis Zeměměřič

Dobrý den,
jsem vaším čtenářem a velmi mne zaujal článek o Speleogickém mapování. Týká se vlastně použití geodézie a kartografie v atypických terénech a prostředích. V této souvislosti mne napadlo, že bych rád něco věděl o použítí mapování a kartografie v archeologii (přístrojové vybavení, metody měření a zobrazování, požadavky na geodety, firmy zabývající se takovým měřením atd.). Třeba to vydá pouze na jednu stránku časopisu, ale třeba také ne. A nebo co takhle zeměměřici a sport jako další téma. Nebo vámi zmiňované podvodní měření? Nemusíte na tento email hned odpovídat. Budu radši, když se o těchto tématech dozví všichni ostatní na stránkách časopisu. Za kladné vyřízení mých dotazů předem děkuji. Jinak vám moc fandím a přeji pěkné dny a zatím napsanou Mirek Kapal.

redakce

vyvěšeno: 26.06.2006
ID článku: 2183


Z časopisu Zeměměřič č. 06-06a07
[Server] Zajímavosti [Pošta]