[Home Page]

HSI U HaSIčů

Praha, 13. září 2006: Pražskou společnost HSI není třeba našim čtenářům představovat. Společnost HSI, s. r.o. patří na českém trhu dlouhodobě mezi nejúspěšnější firmy nabízející komplexní IT řešení s podporou nebo bez podpory grafiky převážně zaměřená do oblastí:
• provozně-technických informačních systémů (PTIS)
• informačních systémů pro správu majetku (ISSM)
• geografických informačních systémů (GIS)
• informační podpory činností facility managementu (IFM/CAFM)
• tvorby, zpracování, správy a atributové a topologické kontroly graficky orientovaných dat

Pro své partnery pořádá HSI každoročně divadelní představení. Letošní se jmenovalo Cestou necestou s Miroslavem Donutilem. Během večera jsem zde potkával známé tváře mých spolužáků z GEFOSu s manželkami, ale z geodetických firem přišli třeba ještě z Georealu a Gridu. Potkal jsem se s lidmi ze Zeměměřického úřadu, ČÚZK i VÚGTK. S Honzou Barešem jsme besedovali o budoucnosti IMIPu, kde se jedná v těchto dnech o holé existenci. Za pražský magistrát jsem se zde potkal s ing. Šolcem, se kterým jsem byl minulé funkční období v předsednictvu CAGI. Největší radost mi ale udělalo setkání s ing. Seidlem z Arcdata Praha, který zde byl vlastně úplně poprvé a to díky tomu, že HSI rozšířilo podporované GIS platformy i o produkty ESRI. Tak se HSI stalo jednou z mála firem na trhu GIS v ČR, které jsou schopny profesionálně nabízet služby na třech platformách - Bentley Systems, ESRI a Intergraph. Pan Patočka z Bentley byl tedy dalším milým hostem divadelního představení.

HSI nedávno dokončilo velký projekt v Pražské energetice, ale na prezenční listině u vchodu jsem si všiml nejenom jmen z energetiky, ale i z Pražské teplárenské, ...plynárenské a PREdistribuce. Společnost HSI je zařazena i do dodavatelského řetězce pro realizaci technického informačního systému pro skupinu ČEZ, takže i z této společnosti přišlo do divadla několik diváků. Chemopetrol a Lovochemie, Telefónica 02, České dráhy nebo Vodovody a kanalizace jsou jen neúplným pokračováním výčtu partnerů, kteří přišli na VII. večer s HSI. Určitě nesmím zapomenout i na ing. Kaulicha z MZE, který pro Zeměměřiče také psal o pozemkových úpravách - dalším to segmentu aktivit HSI a mrzí mě, že jsem se osobně neseznámil s nikým z Mostecké uhelné a Severočeských dolů, kteří také někde seděli v sále.

Kultura v divadle U Hasičů v podání HSI se stala tradicí a letošní účast Miroslava Donutila byla způsobena setkáním ředitele HSI ing. Ladislava Bečvaříka se zmiňovaným hercem někde na dovolené u moře. Pan Donutil sršel vtipem a jedna neuvěřitelná historka střídala druhou. Dobře jsem se bavil a jediné zklamání mi herec přichystal při své reakci na vázičku na stole, kterou jsme mu tam během přestávky tajně nachystal. Příhodou jak v Hodoníně vypil podobnou vázičku nás před přestávkou bavil dobrých deset minut. Můj fór nevyšel a pan Donutil pokračoval v nachystané zábavě, že musel i přidávat a návštěvníci se sami připravili o čas, který by jinak mohli věnovat závěrečnému bohatému rautu. Večer to byl velmi příjemný a diskutovalo se nejenom v prostorách divadla, ale i před ním, neboť babí léto bylo tuto středu obzvláště příjemné.

Spokojenost byla patrná nejenom u pana Marka Nacházela z marketingu, ale i u všech navštěvníků, kteří při odchodu dostali na památku CD Nikoly Šuhaje loupežníka a ženy ještě i tradiční růži.

R. Petr

vyvěšeno: 15.09.2006
poslední aktualizace: 18.09.2006
ID článku: 2234
další informace: www.hsi.cz


Z časopisu Zeměměřič č. 06-10
[Server] Z domova [Pošta]