[Home Page]

Kolik bude geodetů?

...mělo být ústředním tématem čísla časopisu o školách, když jsem někdy před čtyřmi roky měl dojem, že naše školství chrlí absolventy, kteří nemají šanci se v oboru uživit. Začal jsem si shromažďovat »akademické« materiály a začal i přemlouvat kamarádku, aby mi věnovala fotku na obálku.

Za tu dobu už malý Kuba chodí do školky a já jsem pochopil, že není důležité »kolik«, ale »jaké« absolventy školy produkují. Pokud studenti nepromarní čas na škole, tak se v životě neztratí.

Touha po vzdělání - takový Příběh opravdového geodeta - by mohla být pro naše studenty inspirující. Toto číslo jsme vlastně věnovali právě jim, ale doufám, že školní léta budou osvěžením i pro ostatní.

Po škole následuje odborná práce, u některých i úřední zeměměřické oprávnění. Někteří budou během své praxe třeba činní ve Svazu a na některé se bude ještě dlouho vzpomínat. A toto všechno říjnové číslo Zeměměřiče obsahuje. Ba dokonce znovu materiály přetekly do listopadu, ale ani tam se nedozvíte, kolik těch geodetů vlastně má být.

Radek PETR

vyvěšeno: 06.10.2006
poslední aktualizace: 10.10.2006
ID článku: 2268


Z časopisu Zeměměřič č. 06-10
[Server] Úvodník [Pošta]