[Home Page]

Časopis specializovaný na DPZ

Celobarevný časopis formátu B4 vychází letos teprve ve třetím ročníku jako specializovaný dvojměsíčník. Přes krátkou dobu existence se rychle zabydluje na pracovních stolech nejen odborníků ve Spojených státech. Klade si za cíl poskytovat aktuální informace ze světa dálkového průzkumu, novinek, produktů, aplikací a služeb. U širší veřejnosti chce propagovat možnosti DPZ v aplikacích všeho druhu, ale také krásu neobvyklých pohledů na Zemi senzory DPZ. Časopis vydává společnost Earthwide Communications LLC ve Windsoru, CO v USA.

Rozsahem nevelký (48 stran včetně obálky) časopis je protkán inzercí věhlasných i méně známých firem poskytujících data, HW a SW technologie a služby v oblasti DPZ, především ve Spojených státech. Obvykle obsahuje kolem 6-8 obsáhlejších, tématicky zaměřených článků. Úvodní příspěvky jsou spíše technického a technologického zaměření, druhá polovina vydání je věnována rozmanitým aplikacím DPZ. Krom toho jsou v každém čísle krátké zprávy, kalendář akcí a zajímavosti ze světového tisku související s DPZ. Redakční příspěvky se zaměřují na významné události, legislativu a personální sféru. Výtahy z výtisku jsou rovněž uveřejňovány na internetových stránkách časopisu. Autoři hlavních článků i krátkých zpráv jsou vítáni.

Časopis je doposud distribuován bezplatně, a to jenom v kontinentálních USA. V nejbližší době má být připraveno jeho dodávání i do zámoří za předplatné. Časopis vychází díky přízni konsorcia sponzorů z oblasti DPZ (BAE Systems, DigitalGlobe, EarthData, GeoEye, MDA a Sanborn. Jeho ISSN je 1548-0720.

Jaromír Kolejka

vyvěšeno: 16.10.2006
ID článku: 2296
další informace: www.eijournal.com

Tento příspěvek zde zveřejnil přispěvovatel Jaromír Kolejka a nemusí vyjadřovat názory a stanoviska redakce


Z časopisu Zeměměřič č. 06-10
[Server] DPZ [Pošta]