[Home Page]

Bude v Olomouci doktorské studium?

Vědecká rada Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého shválila podklady pro doktorské studium Geoinformatika a kartografie, které by mělo být pro první posluchače otevřeno zřejmě od akademického roku 2008/2009. Univerzita Palackého se tak zařadí k dalším institucím (př. Západočeská univerzita, Univerzita Karlova, Masarykova univerzita, ČVUT), které nabízejí postgraduální studium v oboru. Bude velmi zajímavé sledovat, které z výše jmenovaných pracovišť bude nabízet nejkvalitnější a nejzajímavější nejvýše možné dosažitelné studim.

Katedra geoinformatiky Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci připravila také k reakreditaci stávající bakalářské i navazující magisterské studium. Je velmi pravděpodobné, že od příštího akedemického roku bude stávající bakalářský obor přejmenován na Geoinfomatika a geografie a navazující magisterský obor na Geoinformatika. Měnit se budou oba studijní plány (téměř všechny předměty).

Přejeme katedře geoinformatiky Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci hodně úspěchů a směřování jednotlivých studijních oborů správným směrem.

Jakub Zmrzlík

vyvěšeno: 22.01.2007
poslední aktualizace: 23.01.2007
ID článku: 2359
další informace: www.geoinformatics.upol.cz

Tento příspěvek zde zveřejnil přispěvovatel Jakub Zmrzlík a nemusí vyjadřovat názory a stanoviska redakce


Z časopisu Zeměměřič č. 07-01a02
[Server] ŠkolstvíZ domova [Pošta]