[Home Page]

GEODETICKÝ PŘEBOR V ŠACHU 2006

Nejen počítačové programy, ale i geodeti se dokáží orientovat na 64 polích - to se opět potvrdilo na šachovém turnaji geodetů, který se již tradičně uskutečnil v Brně. Na již 23. ročník se sjelo do šachové kavárny Bobycentrum 10 geodetů – šachistů z různých koutů naší republiky (slovenští přátelé se tentokrát omluvili), aby svedli tuhé bitvy na černobílých souřadnicích.

Střelci šikmo cílili na soupeřova krále, věže si prosekávaly průzory, jezdci skákali pravoúhle na nepřístupné polygony, pěšci zkoumali bonitu jednotlivých polí, dobře kalibrované dámy vykreslovaly geometrické plány po celé šachovnici před laskavým zrakem excentrického rošádou ukrytého krále.

O vyrovnanosti hráčů svědčí i fakt, že mnohonásobný přeborník ing. Lubomír Krňávek poprvé zvítězil až v polovině turnaje, přesto nakonec nechal všechny své soupeře za zády.

I když jsou pryč ročníky, které byly vícedenní, ve kterých soupeřila i družstva jednotlivých krajů a hodnotné ceny věnovalo pořádající středisko, stále je cítit zájem o tuto formu soutěže.

Jen by prospěla větší propagace mezi širokou geodetickou veřejností a snad i reklamní zájem geodetickými činnostmi spřízněných subjektů. V tomto ročníku se na cenách podíleli firmy Geotronics Praha s.r.o., GP spol.s.r.o., prodejna map Freitag&Berdt. Časopis Zeměměřič se stal mediálním partnerem šachového turnaje pro rok 2007.
PořadíPřijmeníJménoMěstoBody
1.KrňávekLubomírPraha6,5
2-3.TrávníčekPetrHodonín6
2-3.HodovskýJiříZlín6
4-5.MusilVítězslavLipník5,5
4-5.KřížekFrantišekBoršice5,5
6.KosVladimírBrno5
7.StehlíkJiříK.Hora4,5
8.FojtLeošBrno4
9.ŽižkaPetrVsetín2
10.Fojtová LenkaBrno0

ing Leoš Fojt , geodet OHL ŽS, a.s.

vyvěšeno: 25.01.2007
poslední aktualizace: 03.08.2007
ID článku: 2363


Z časopisu Zeměměřič č. 07-03
[Server] Z domova [Pošta]