[Home Page]

Maturitní ples IV. B SPŠ Duchcov = náš velký den

Dne 16. 2. 2007 se konal v Kulturním domě Duchcov maturitní ples třídy IV. B Střední průmyslové školy oboru geodézie v Duchcově. A nebyl to ples ledajaký, hned vysvětlím proč.

Čtvrté ročníky jsou tři, ale pouze naše třída je s nízkým počtem studentů a právě proto jsme dostali úžasný nápad, udělat si ples vlastní, jen v kruhu »rodinném«. A posuďte sami, zda se nám to povedlo.
Seznámím vás s programem, podle kterého se celý večer odehrával. 20:00 – zahájení plesu paní ředitelkou ing. Polákovou. 20:30 – předtančení, o které se nám postarali profesionální tanečníci. Hned po nich přišly na řadu malé, ale velice nadané mažoretky – Šmoulinky. A aby toho nebylo málo, předvedli jsme i my maturanti nástup vlastní, který byl ukončen řadou hrdě pozvednutých hlav. Po té nastal ten nejdůležitější okamžik – šerpování. Avšak napřed každý musel cestou pro svou šerpu pokleknout, aby mohl být mečem pasován do stavu maturantského a jako důkaz na tento okamžik převzít prsten. Po ošerpování se spoustou gratulací naší matičky třídní paní Mgr. Hromádkové a paní ředitelky, pokračoval ples všedně. Až do 22:00 hodin, kdy si každý mohl odnést dary z naší bohaté tomboly. Do ní mimo jiných přispěl i časopis Zeměměřič, kterému tímto vřele děkujeme. Kromě tomboly jsme si pro hosty připravili i mnohé soutěže. Nejúspěšnější z nich byla nesporně soutěž o Krále a Královnu plesu. Z hostů byli vybráni adepti a poté podle síly potlesku zvolen Král a Královna, kteří své vítězství oslavili společným tancem. Také tanec s balónky na nohách byl velice úspěšný, v této soutěži se projevila dravost a soupeřivost jednotlivých soutěžících párů. Vítězové byli samozřejmě obdarováni krásnými cenami, takže motivace byla opravdu veliká.
Ale co naše motivace? Po plese nám bylo řečeno: »Máte po radostech a teď nastanou jen starosti!« Ale co? Snad se nám maturita povede alespoň tak, jako náš maturitní ples.

Monika Blínová

vyvěšeno: 06.03.2007
ID článku: 2415


Z časopisu Zeměměřič č. 07-03
[Server] ŠkolstvíZ domova [Pošta]