[Home Page]

Sedlčansko zmapovala výstava Mapa a Sedlčany

SEDLČANY (12.6.2007) - V Městském muzeu v Sedlčanech byla druhé červnové úterý slavnostní vernisáží otevřena výstava nazvaná Sedlčany a mapa. Výstava je věnovaná nejenom třiceti letům působení kartografů ve městě, ale propaguje celý obor zeměměřictví.
Proto si zde můžete prohlédnout nejenom kopie nejrůznějších starých map, dále tisky současných kartografických děl a ortofotosnímky zobrazující zdejší oblast, ale i zeměměřické přístroje a dokumentární fotografie zachycující historii oboru. Průvodcem vernisáže se stal kartograf a zeměměřič působící téměř 25 let na pracovišti Zeměměřického úřadu v Sedlčanech Ing. Bedřich Němeček, který má značný podíl na vytvoření zajímavé expozice.
V úvodním projevu předseda Kartografické společnosti ČR Doc. Miroslav Mikšovský připomenul, jak se kartografové dostali do Sedlčan. Tehdejší národní podnik Kartografie Praha se potřeboval rozšířit o další pracovníky a nápad na zřízení detašovaného pracoviště v Sedlčanech, se ukázal nakonec šťastný. Nyní kartografové v Sedlčanech vytvářejí a tisknou stovky listů z celé měřítkové řady základních map středních měřítek České republiky.
Současně na slavnostním otevření výstavy byla pokřtěna i nová turistická mapa Sedlčanska, která byla vydána ve spolupráci s odborníky sedlčanského muzea a pracovníků Zeměměřického úřadu v měřítku 1: 50 000.
Výstavu můžete vidět kromě pondělí, kdy je muzeum uzavřeno, každý den až do 14. září 2007.

Petr Skála

vyvěšeno: 13.06.2007
poslední aktualizace: 04.12.2007
ID článku: 2575
další informace: vimevite.cz/index.php?page=1&ida=408

Tento příspěvek zde zveřejnil přispěvovatel Petr Skála a nemusí vyjadřovat názory a stanoviska redakce


Z časopisu Zeměměřič č. 07-06a07
[Server]
Kartografie
Historie Zajímavosti
Z domova
[Pošta]