[Home Page]

Salón fotografů Viva Geodesia

23.června 2007, Vysoké nad Jizerou: Občanské sdružení Viva Geodesia, známé především pořádáním slavné Geodesia rallye (letos 43. ročník!), uspořádalo ve vysockém oblastním muzeu fotografickou výstavu svých členů – Salón fotografů. Pokud se přes léto chystáte do Jizerek nebo Krkonoš, přijďte pobejt i do Vysokého, které je přesně na pomezí těchto hor. Výstava potrvá až do 30. srpna 2007denně mimo pondělí od 8,30 do 12 a od 13 do 16 hodin.

Vernisáž fotografií proběhla v sobotu 23. června za účasti i zástupce naší redakce, který vysockému vlastivědnému muzeu při této příležitosti předal plastickou mapu Krkonoš (od Kartografie HP) – společný dar OS Viva Geodesia a redakce časopisu GeoBusiness a Zeměměřič. V muzeu již visí kopie Klaudianovy mapy Čech z roku 1518, kde jsou uvedeny jak Krkonoše tak i Vysoké! Během slavnostní vernisáže byla představena i nedávno vydaná kniha Podivní tvorové Jizerských hor od Jaroslava Procházky.

Pro všechny zúčastněné fotografy to byl velký den. A jak mi zeměměřiči víme, ten den byl i nejdelší v roce a pokračoval sportovním turnajem v kuželkách do pozdních nočních hodin. Sponzorovi výstavy a turnaje, litoměřické firmě GEOS, patří za vše velký dík.

redakce

vyvěšeno: 25.06.2007
ID článku: 2578
další informace:www.geos.cz
www.kartografieHP.cz
vysokenadjizerou.cz


Z časopisu Zeměměřič č. 07-06a07
[Server] ZajímavostiZ domova [Pošta]