[Home Page]

43. Geodesia rallye očima bývalého předsedy ČÚZK

V sobotu 13. října 2007 v překrásně prosluněné podzimní krajině severně od Litoměřic navigoval docent ing. Jiří Šíma, CSc. svého řidiče ing. Františka Janovského a při svém závěrečném vystoupení řekl:

"Dámy a pánové, vážení sportovní přátelé,
dnes jsme bezpochyby prožili šťastný den. Začal už oznámením tajemníka soutěže, že letos nemusí účastníci Geodesia rallye platit vložné. Soutěž byla situována do kopcovité a lesnaté krajiny severně od Litoměřic a příroda k tomu přidala krásné slunečné počasí a bohatou paletu podzimních barev. Autor tratě a ředitel závodu v jedné osobě měl šťastnou ruku a vytvořil scénář nabitý docela náročnými úlohami zejména pro navigátory, kteří tak měli jen minimum příležitostí rozhlížet se po krásné krajině.
V zahajovacím projevu jsem věnoval značný prostor mým dosavadním zážitkům z rallye, tak mně dovolte, abych připojil jeden ještě z dneška. Jako navigátor jsem měl rovněž plné ruce práce a po dojezdu všeho – jak se říká – „plné kecky“. Mám však jasno v tom, že budu-li zdráv, účastním se za rok zase a bylo by pro mě velkým štěstím, kdyby mým parťákem a řidičem byl opět František Janovský. Po loňském devátém místě v absolutní klasifikaci jsme letos skončili pátí a kdyby se přihlédlo k součtu našich let (135), např. tak, že se počet trestných bodů vydělí tímto číslem, skončili bychom jako první, protože dnešní vítězové mají dohromady jen 75 let, i když jinak o stovku trestných bodů méně.
Těším se s Vámi na shledanou na 44. Geodesia rallye v říjnu 2008 v Litoměřicích.Redakce našich časopisů dodává, že kdyby Fr. Janovský během roku pilně nacvičoval jízdu zručnosti, nemusela by posádka Janovský-Šíma své trestné body dělit svým věkovým průměrem, ale rovnou by zaútočila na medailové pozice (na rozdíl od redakční posádky, kde navigátor Radek PETR by dosažené trestné body musel dělit přinejmenším součtem zbytečně problouděných kilometrů a stejně by posádka sotva dosáhla na první polovinu absolutního pořadí.)
Pro konečné výsledky a další informace o rallye nalistujte www.geos.cz, kde se během několika dnů objeví (každý nemůže přinášet zpravodajství tak rychle jako Web Zeměměřiče). :-)

redakce

vyvěšeno: 15.10.2007
ID článku: 2689
další informace: www.geos.cz


Z časopisu Zeměměřič č. 07-08a09
[Server]
Různé
Zajímavosti Z domova
[Pošta]