[Home Page]

TourMap 2008

Akce TourMap, mezinárodní soutěžní přehlídka kartografických produktů, průvodců a interaktivních map využívaných v cestovním ruchu, vstoupí v roce 2008 již do svého 5. ročníku. Posláním festivalu je srovnání a vyhodnoceni nejlepších map na světě vytvořených za poslední rok a jejich prezentace široké veřejnosti.

Naprostá většina privátní kartografické produkce se vytváří pro turistické účely, u podobných kartografických soutěží se však na to nebere žádný zřetel. Mezinárodní porota TourMapu posuzuje mapové produkty a turistické průvodce nejen z hlediska kartografické úrovně zpracování, ale i aktuálnosti informací, praktičnosti po technické stránce a zejména vhodnosti a užitečnosti pro účastníky cestovního ruchu.

Co bude mít z přihlášení svých produktů vydavatel? Společnosti se přihlášením produktů budou prezentovat zdarma na vybraných veřejností hojně navštěvovaných akcích – na festivalu turistických filmů TourFilm Karlovy Vary a veletrhu Svět knihy Praha. Na webech www.tourmap.info a www.tourmap.cz budou rovněž odkazy na webové stránky přihlášených společností. Celá přehlídka budí velkou mediální pozornost, oceněné tituly budou tedy také jmenovány ve významných českých periodicích.

Vystavení přihlášených titulů spojené s vyhlášením nejúspěšnějších vydavatelů proběhne na mezinárodním knižním veletrhu Svět Knihy 2008 na výstavišti v Praze – Holešovicích. V průběhu veletrhu od 22.4. do 27.4.2008 budou tituly nejen vystaveny, ale laická veřejnosti bude moci hodnotit jednotlivé tituly i ve veřejné anketě, která se v předchozích dvou ročnících osvědčila a návštěvníci o nij mají zájem.

Soutěž je rozdělena do čtyř kategorií:
1. Mapy s turistickým obsahem (turistické, cykloturistické, vodácké, automapy, autoatlasy, plány měst).
2. Turistické průvodce.
3. Elektronické mapy a průvodce.
4. Turistické cestopisy

Pořadatelem akce je AVANT Promotion. Hlavním garantem je CzechTourism. Spolupořadatelem je Svět knihy, s.r.o.

Všechny produkty musí být doručeny do 28.2.2008 na adresu:
TOURMAP FESTIVAL
AVANT Promotion
Americká 42
120 00 Praha 2

Minulý rok vybírala odborná mezinárodní porota složená z akademických odborníků i lidí z praxe z celé Evropy pro účastníky cestovního ruchu nejoptimálnější tituly ze 78 turistických průvodců, 178 tištěných kartografických produktů s turistickým obsahem a 10 elektronických mapových aplikací.

Produkty do minulého ročníku soutěže přihlásily tyto společnosti:
České společnosti
ALPRO, Baset, Crèance, Freytag-Berndt, Geodézie ČS, Geodézie On Line, Jan Machovský, JITRO, JOTA, Kartografie HP, Kartografie PRAHA, M´Plan, Mapcentrum, Marco Polo, MIRAGO, Mladá fronta, Olympia, PJSOFT, PLANstudio, S & D, Seznam.cz, SHOCart, SKY, SmartGIS, SOS ART, Svojtka, T-MAPY, Turek Media.
Zahraniční společnosti
de Dios Editores (Argentina), Abies s.n.c. (Itálie), Ediciclo Editore (Itálie), MAP STUDIO (JAR), ITMB Publishing (Kanada), Cartographia (Maďarsko), GiziMap (Maďarsko), Szarvas András Cartographic (Maďarsko), Kartographie Huber (Německo), Compass Kraków (Polsko), ExpressMap Polska (Polsko), Wydawnictwo kartograficzne eko-graf (Polsko), Astor Slovakia (Slovensko), Dajama (Slovensko), DUKÁT (Slovensko), VKÚ Harmanec (Slovensko), Nondik (Španělsko), Federal Office of Topography swisstopo (Švýcarsko), TMR International (Tahiti).

Jakub Zmrzlík

vyvěšeno: 01.02.2008
ID článku: 2789
další informace: www.tourmap.cz

Tento příspěvek zde zveřejnil přispěvovatel Jakub Zmrzlík a nemusí vyjadřovat názory a stanoviska redakce


Z časopisu Zeměměřič č. 08-01a02
[Server] KartografieZ domova [Pošta]