[Home Page]

Reakce na seminář geometrické plány

Kopie dopisu zasleného organizátorovi semináře - VÚGTK:

Dobrý den,
včera (10.6.2008) jsem byl spolu s kolegyní účastníkem výše uvedeného semináře (GEOMETRICKÉ PLÁNY) a rád bych vám sdělil náš názor na tuto akci. Vyplnil jsem sice dotazník, ale na konci semináře jsem jej neměl komu odevzdat - organizátoři vybírali dotazníky v polední přestávce - tedy v polovině akce a pak se možná raději schovali. Absolvoval jsem již mnoho seminářů, ale takhle slabý dosud ne. Odjížděl jsem velmi nespokojen a rozezlen z mnoha důvodů.

Ačkoli v podtitulu názvu semináře bylo: Zkušenosti s aplikací po roce účinnosti katastrální vyhlášky,..., nezaregistroval jsem žádný výčet zkušeností či problémů a reakcí na ně ani od jednoho ze dvou lektorů. Očekával jsem (a spolu se mnou plný sál) především stanoviska zástupců ČUZK na velké množství problémů v souvislosti s novou vyhláškou. Místo toho jsme vyslechli suché přednášky o znění současné vyhlášky a o chystaných změnách. Oba lektoři přitom seděli za počítačem a monotónním hlasem mluvili - bylo velmi obtížné udržet pozornost po celou dobu.

Pro mne nejhorší část přišla odpoledne v bloku týkajícím se údržby KMD a kódů kvality bodů. V této části byl lektor velmi nejistý, nedokázal jasně vysvětlit ani situaci, kterou měl připravenou na obrázku, velmi často zaznělo: pokud, asi, možná, to ukáže praxe... Domnívám se, že to není jen problém lektora, ale především naprosto nešťastného, nevhodného a nepřipraveného záměru ČUZK na tvorbu a údržbu KMD a DKM.

Na tento seminář jsem se připravil a před zahájením semináře předal písemný dotaz spolu s graf. přílohou přímo ing. Kmínkovi. Jak jsem se v kuloárech později domlouval s kolegy, byl mnou dotazovaný problém také jejich nejčastějším problémem. V první části diskuse jsem se bohužel reakce na dotaz nedočkal a v pozdější fázi jsem "ztratil nervy" a ve 14.40hod jsme spolu s mnoha dalšími odešli. Diskuse totiž probíhala naprosto neřízeně, většině dotazů z pléna bez mikrofonu skoro nikdo nerozuměl a reakce lektora byla často velmi nejistá.

Vzhledem k tomu, že účastnický poplatek byl velmi vysoký (1400-Kč za osobu) a přínos semináře mizivý, žádám vás o vrácení poplatku, nebo jeho části za oba účastníky z Geodetické kanceláře Kolín, nejlépe na účet...

Předem vám děkuji a přeji úspěšnější semináře.

S pozdravem
Ing. Miloslav Kubín
Geodetická kancelář Kolín
Jaselská 60, 280 02 Kolín
tel. 777 278 760, 321 723 344
e-mail: miloslav.kubin(@)geodet-kolin.cz

Jak jste spokojeni s podobnými akcemi vy? Napište komentář a hlasujte na chatu.

Ing. Miloslav Kubín

vyvěšeno: 11.06.2008
ID článku: 2930
další informace: www.zememeric.cz/chat/seminare.php


Z časopisu Zeměměřič č. 08-05a06
[Server]
Katastr nemovitostí
Různé Školství
Z domova
[Pošta]