[Home Page]

Katastrální keš

Keš Hurá na katastr (id = GC1DJQA) založili 26. června 2008 Madlenka a Berda z Kolína. Keš (cache) je vlastně schránka „s pokladem“, která se hledá pomocí GPS souřadnic (geocaching.com, -.cz). Dnes se tato geodetická úloha (vytyčení/vyhledání místa pomocí zeměpisných souřadnic) stala masovou zábavou milionů lidí z celého světa a tomu odpovídá i počet kešek na Zemi.

Určitě každý z vás má nějakou schránku ukrytou přímo pod nosem, ale jako správný „mudla“ o ní neví. Tentokrát je keš přímo pod nosem našeho rezortu a zve všechny „kačery“ (geo-cacher) k prohlídce budovy katastrálních a zeměměřických úřadů. Dokonce i krátce seznamuje s historií „pistáciové“ budovy v Kobylisích (převzato ze Zeměměřiče č. 11/1999). Druhem tradiční,velikostí nejmenší, lehce nalezitelná a snadno dostupná keška neobsahuje poklad, ale pouze „logbook“ k zapsání se při nálezu.

Při jejím vyzvednutí zůstanete nenápadní, ale pozor při hledání, aby se vám omylem nepodařilo keš shodit do temné propasti, v ní už byste tak nenápadní nebyli. Tak kačeři vzhůru na N 50° 07.502, E 014° 27.295. Na katastrální keš nás upozornila Palačinka z VÚGTK. Díky.

redakce

vyvěšeno: 01.07.2008
ID článku: 2952
další informace:www.geocaching.com
www.geocaching.cz


Z časopisu Zeměměřič č. 08-07a08
[Server]
Resort ČÚZK
GPS Různé
Zajímavosti
[Pošta]