[Home Page]

Autodesk ohlásil akvizici 3D Geo

3D Geo je německá společnost se sídlem v Postdamu, která se pohybuje v oblasti geoprostorové infrastruktury a vizualizaci prostorových dat. Jedním ze základních kamenů společnosti je 3D software pro modelování městského prostředí, tedy pro efektivní tvorbu dat, analýzy, řízení a distribuci rozsáhlých geoprostorových informací.

3D Geo GmbH vznikla v rámci Hasso Plattner Institutu a je průkopníkem na poli vizualizačního softwaru se zaměřením na městské prostředí. Softwarové produkty 3D Geo jsou vytvářeny dle mezinárodních standardů jako např. CityGML. Pro další informace je možné navštívit webové stránky http://www.3dgeo.de nebo www.LandXplorer.com .

Dohodnutá akvizice rozšíří nabídku produktového portfolia společnosti Autodesk pro odvětví utilit, telekomunikační firmy, a státní úřady a lokální samosprávy. Finanční podmínky této transakce nebyly zveřejněny.

Podle slov Lisy Campbell, více-prezidentky společnosti Autodesk pro oblast Geospatial, by připojení 3D Geo mělo přinést nové možnosti pro komplexní řešení dodávaná zákazníkům Autodesku.

Jaroslav Burian

vyvěšeno: 13.08.2008
poslední aktualizace: 14.08.2008
ID článku: 3031
další informace: www.autodesk.cz/adsk/servlet/item?siteID=551663&id=11712032

Tento příspěvek zde zveřejnil přispěvovatel Jaroslav Burian a nemusí vyjadřovat názory a stanoviska redakce


Z časopisu Zeměměřič č. 08-07a08
[Server] GISSoftware [Pošta]